Prejsť na obsah

Prvý slovenský akcelerátor The Spot Booster si vybral finálnu šestku startupov do poslednej fázy

Presne pred týždňom si The Spot Booster, prvý a najväčší slovenský inkubačno-akceleračný program, vyberal do svojej finálnej fázy – akcelerácie – tie najkvalitnejšie z 8 startupov, ktoré sa o vstup do tejto fázy Boostru uchádzali. Od bezpečnostnej mobilnej aplikácie BeeSafe, platformy pre elektronické podpisovanie dokumentov SignEE, online nástroj pre tvorbu originálnych životopisov Kickresume až po smart rozšírenie webových prehliadačov Cloudo.

The Booster ako súčasť medzinárodného konzorcia startup akcelerátorov CEED Tech, pomáha budovať inovatívne podnikanie naprieč celým stredoeurópskym regiónom a ponúka startupom finančnú podporu od 30 000 až do 250 000 Eur.

the spot booster akceleracia

Pred odbornou porotou sa minulý štvrtok predstavilo osem startupov z Čiech a Slovenska a v priebehu 4 minút presviedčali expertov a publikum, prečo by sa práve oni mali stať súčastou poslednej fázy The Spot Booster programu.

Hlavným cieľom štvormesačnej akcelerácie so začiatkom v marci 2015 bude pre vybrané projekty získať reálnych zákazníkov, relevantné partnerstvá, ako aj nevyhnutné ďalšie investície. Startupy sa budú sústrediť na vstup na relevantné trhy a krok po kroku pokračovať vo vylaďovaní produktu na základe spätnej väzby zákazníkov.

Čo to v praxi znamená?

  • 4 mesiace tvrdej práce na rozvinutí finálneho produktu, predajných a ďalších stratégií. To všetko za finančnej podpory pre tímy, ktoré sa budú svojim nápadom venovať každý deň pod vedením expertov v The Spot Booster a viac ako 300 externých mentorov z celej Európy.
  • Výsledkom akcelerácie je rozvinúť funkčný produkt a pripraviť firmu na potenciálny vstup do medzinárodného akcelerátora, či otvorenie firmy pre anjelských investorov a fondy rizikového kapitálu.
the spot booster akceleracia

Toto je finálová šestka, ktorá postúpila do The Spot Booster akcelerácie:

1. SignEE – Signee je platforma, ktorá umožní podpisovať elektronické dokumenty biometricky prostredníctvom kuriérov a ich tabletov.

2. Betviz – Betviz poskytuje všetky dôležité informácie pre tipujúcich na jednom mieste.

3. Kickresume – Kickresume je jednoduchý on-line nástroj, ktorý pomáha mladým ľudom pri vytváraní originálneho životopisu. Sprevádza ich počas celého procesu od výberu designu, štruktúry až po zaujímavý obsah. Napovie čo by ste do životopisu mali napísať a čo nie a nakoniec vyhľadá pre Vás relevantnú pracu vo vašom okolí.Na Kickresume sa vytvorilo už viac ako 250 000 životopisov a zakladatelia majú s ním veľké plány.

4.Cloudo – Cloudo je rozšírenie webového prehliadača, ktoré vám zvyšuje produktivitu. Vďaka jednému miestu na ovládanie a pristupovanie k vašim cloudovým aplikáciám vám umožní rýchlo otvárať súbory v Dropboxe, zadávať úlohy pre vašich kolegov v Asana alebo prehľadávať vo všetkých aplikáciách – všetko na dosah vašich prstov.

5. Invento – Cieľom je vytvoriť jednu z najlepších hier pre tablety, teda práve pre prostredie málo využívané na mobilnom trhu. Skombinovanie vynikajúcej hrateľnosti a estetického zážitku s pevnými monetizačnými mechanizmami.

6. BeeSafe – Bezpečnostná mobilná služba, ktorá privolá automaticky pomoc, v prípade nebezpečia.

Medzi finálovú šestku sa nakoniec neprebojovali len dva startupy, Vaultier a Tvedz. Srdečne všetkým postupujúcim blahoželáme a už teraz sa tešíme, ako v budúcnosti budeme písať o ich úspechoch, v ktoré v redakcii Startupers.sk jednoznačne veríme! :)

The Spot blog

Komentáre

Najnovšie