Prejsť na obsah

6 slovenských startupov, ktoré prešli prvým slovenským akcelerátorom Booster

Ubehlo už 8 mesiacov odkedy sa po prvýkrát otvorili brány prvého slovenského startupového akcelerátora Booster od The Spot. Zo všetkých prihlásených startupov sa vo februári vykryštalizovala posledná šestka, ktorá postúpila do finálnej štvormesačnej akceleračnej fázy. Tá bola ukončená minulý štvrtok Investor Demo day, na ktorom sa títo finalisti, ktorí majú všetky predpoklady k úspešnému vstupu na reálny trh, odprezentovali pred investormi a odbornou porotou.

1

Všetkých 6 tímov odprezentovalo svoje projekty a muselo zodpovedať najrôznejšie otázky poroty. Tá bola zložená z odborníkov z domácej aj zahraničnej scény, konkrétne Andrej Kiska ml., Radovan Vašina a Philipp Stangl z Pioneers Ventures. Spolu s The Spot stojí za Boostrom aj mesačník Forbes a konzorcium CEEDTech, ktoré už niekoľko rokov pomáha budovať inovatívne podnikanie naprieč celým stredoeurópskym regiónom.

Porota

Cieľom Investor Demo day bolo ukázať niekoľko mesačnú prácu zúčastnených startupov a ich tímov a taktiež schopnosť projektov úspešne vstúpiť do skutočného podnikateľského prostredia. Podľa slov Mateja Ftáčnika sa to potvrdilo: “S kvalitou tímov som bol veľmi spokojný. Každý founder makal posledné týždne naplno a to sa prejavilo v pozitívnom hodnotení investorov. V nasledujúcich dňoch sa ale ukáže, či sa práca s tímami v Booster vydarila, keď budú founderi mať individuálne meetingy s investormi.”

Ftáčnik

Ondrej Prostredník z Cloudo, zhodnotil svoje pôsobenie v The Spot Booster akcelerátore nasledovne: “Bola to jedinečná príležitosť pre každého z nás, za tie mesiace postaviť svoj startup a posunúť ho na iný level. Samotná akcelerácia nám dala veľa nielen čo sa týka prezentácií a umenia sa predať, ale viditeľné pozitívne zmeny nášho business rozmýšlania. Myslíme si, že sme do toho dali maximum a tešíme sa na príležitosti a dvere, ktoré sa nám vďaka The Spot Boostru otvoria.”

Ondrej Cloudo

Na Investor Demo Day sa porote a investorom predstavili nasledovné startupy:

1. Kickresume – jednoduchý on-line nástroj, ktorý pomáha mladým ľuďom pri vytváraní originálneho životopisu. Sprevádza ich počas celého procesu od výberu designu, štruktúry až po zaujímavý obsah. Napovie čo by ste do životopisu mali napísať a čo nie a nakoniec vyhľadá pre Vás relevantnú pracu vo vašom okolí. Na Kickresume sa vytvorilo už viac ako 250 000 životopisov.

2. Axepto – platforma, ktorá umožní podpisovať elektronické dokumenty biometricky prostredníctvom kuriérov a ich tabletov.

3. Betviz – poskytuje všetky dôležité informácie pre tipujúcich na jednom mieste.

4. Aykiro – Cieľom je vytvoriť jednu z najlepších hier pre tablety, teda práve pre prostredie málo využívané na mobilnom trhu. Skombinovanie vynikajúcej hrateľnosti a estetického zážitku s pevnými monetizačnými mechanizmami.

5. BeeSafe – Bezpečnostná mobilná služba, ktorá privolá automaticky pomoc, v prípade nebezpečia.

6. Cloudo – Inteligentné rozšírenie webového prehliadača, ktoré vám zvyšuje produktivitu. Vďaka jednému miestu na ovládanie a pristupovanie k vašim cloudovým aplikáciám vám umožní rýchlo otvárať súbory v Dropboxe, zadávať úlohy pre vašich kolegov v Asana alebo prehľadávať vo všetkých aplikáciách – všetko na dosah vašich prstov.

Maťo Ftáčnik

Po prezentáciách startupov a ukončení oficiálneho programu prišla na scénu ešte torta. The Spot totižto minulý týždeň oslávil už svoje tretie narodeniny, k čomu mu aj touto cestou ešte raz srdečne blahoželáme a veríme, že svoju startupovú prácu si bude aj naďalej odvádzať minimálne tak dobre, ako doteraz! :) Taktiež srdečne blahoželáme všetkým účastníkom, ktorí dokázali úspešne zvládnuť cestu prvým slovenským akcelerátorom Booster a už teraz sa tešíme na ich startupových nasledovníkov. Samozrejme o všetkých úspechoch tejto finálovej šestky vás budeme v budúcnosti informovať! :)

Spoťáci Spot 3

Komentáre

Najnovšie