Prejsť na obsah

Prvý slovenský akcelerátor Booster otvára druhé kolo, viac informácií už dnes v The Spot

Prvý slovenský startupový akcelerátor Booster od The Spot sa po prvom úspešnom kole chystá na svoje druhé pokračovanie.

Booster je jedným z 5 členov stredoeurópskeho konzorcia technologických akcelerátorov CEED Tech, ktoré sa v budúcom roku chystá celkovo podporiť až 50 startupov. Všetky CEED Tech akcelerátory prijímajú prihlášky do 1. novembra 2015. Začiatok akceleračného programu je naplánovaný na január 2016. Info day s bližšími informáciami je na programe už dnes, teda 24.9.2015 o 18:00 v The Spot, poprípade sa viac informácií môžete dozvedieť aj zajtra, teda 25.9.2015 o 18:00 v košickom EastCubatore.

Až 50 startupov, primárne zo strednej a východnej Európy, získa v rámci programu počiatočné financovanie 30 000€ a tí najúspešnejší môžu získať financie až do výšky 150 000€. Slovenské startupy sa však budú hlásiť zrejme hlavne do slovenského akcelerátora Booster, ktorý zastrešuje bratislavský inovačný priestor The Spot.

„V rámci prvého ročníku Boosteru sa nám podarilo nakopnúť celkom 6 tímov (ktoré to boli nájdete TU). Tie okrem finančnej pomoci získali aj odborný mentoring – ako správne validovať svoje produkty a služby so zákazníkmi, ako nastaviť efektívne go-to-market stratégiu. Tento rok sa sústredíme na pomoc startupom primárne z oblasti finančných technológií. Slovensko má totiž pre tento segment veľmi dobré podhubie, mentorov, technológie, testovací trh. A tzv. FinTech dnes doslova hýbe svetom inovácií. Bez šancí na prijatie však nie sú ani zaujímavé startupy z iných sektorov,” zhodnotil Matej Ftáčnik, jeden z tímu organizátorov Booster akcelerátora.

CEED Tech konzorcium akcelerátorov spolupracuje s viac ako 300 top expertmi, mentormi a investormi z celého sveta a akceleračné programy trvajú v priemere 3 mesiace. Cieľom je pomôcť startupom priniesť svoje produkty na trh, pripraviť marketingové a predajné stratégie, a zároveň získať ďalšie investície. CEED Tech konzorcium je podporené grantom z Európskej komisie a do konca roku 2016 tak podporí začínajúcich podnikateľov celkovou sumou až 5 miliónov €.

Calum Cameron z estónskeho akcelerátoru Startup Wise Guys hovorí: „Tešíme sa, že vďaka CEED Tech narastá naša medzinárodná prítomnosť a pomáha nám k tomu aj dostupná technológia FIWARE. Podarilo sa nám už získať prihlášky a spoločnosti takmer z celého sveta a hotové FIWARE komponenty pomáhajú našim tímom napredovať rýchlejšie.“

the spot booster akceleracia

Toto je už druhé kolo akceleračných programov v rámci konzorcia CEED Tech. Prvé kolo sa skončilo na jar 2015, šiestimi spoločnými Demo dňami v celej Európe. V roku 2015 bolo v Taline, Bratislave, Prahe, Budapešti a Vilniuse celkovo akcelerovaných a zafinancovaných 34 startupov z 15 krajín, ktoré spolu získali viac ako 2 milióny €. Mnohým startupom sa podarilo získať už ďalšiu nadväzujúcu investíciu, či dostať do svetových akcelerátorov v Londýne či USA.

CEED Tech konzorcium je financované z prostriedkov FIWARE programu. Jedná sa o platformu riadenú Európskou úniou, pre rozvoj a globálne nasadenie aplikácií pre internet budúcnosti. API špecifikácia pre FIWARE je otvorená, a aktívni užívatelia sú rozhodujúcim faktorom k tomu, aby sa platforma stala štandardne využívaným prostriedkom a riešením. Ak chcete posunúť svoj startup ďalej, určite sa skúste prihlásiť na http://www.booster.vc/.

Komentáre

Najnovšie