Prejsť na obsah

Pomôžte štrajkujúcim učiteľom aj vy, napríklad darovaním plynových vratiek cez Pomôž.sk

Ako isto viete, začiatkom minulého týždňa vstúpili slovenskí učitelia do ostrého štrajku a množstvo škôl po celom Slovensku ostalo zatvorených. Tisícky štrajkujúcich učiteľov tak spravilo napriek tomu, že z už tak nízkych platov získajú len zlomok, keďže počas štrajkov nevyučovali a niektorí ani naďalej nevyučujú a štrajkujú.

Minulý týždeň však vznikla iniciatíva Pomôž.sk, za ktorou stojí Miroslav Pagáč. Učitelia dostávajú vďaka tejto iniciatíve možnosť vykryť alebo zmenšiť finančnú stratu, ktorú utrpeli následkom účasti na štrajku. Prispieť na transparentný účet (všetky príspevky nájdete TU) môže ktokoľvek a to rôznymi spôsobmi. Či už platobnou kartou, prevodom na účet alebo plynovými vratkami, ktoré v týchto dňoch ľudia nachádzajú vo svojich schránkach.

Už len zlomok z desiatok miliónov Eur, ktoré sú v plynových vratkách ukryté, by rozhodne štrajkujúcim učiteľom dokázal pomôcť. Ako sa píše na stránke Pomôž.sk, postup je nasledovný. Sumu vratky si necháte vyplatiť na pošte a následne na stránke v sekcii Chcem pomôcť zakliknete políčko iná čiastka a nižšie uvediete sumu vratky. Následne obdržíte variabilný symbol a ďalšie potrebné platobné údaje a platbu môžete uskutočniť prostredníctvom vášho internet bankingu.

Projekt Miroslava Pagáča, ktorý dal dokopy behom niekoľkých dní, dokázal už od minulého týždňa vyzbierať takmer 10 000 Eur. Od učiteľov dostali behom pár dní 24 žiadostí o finančnú pomoc, ktorá spolu predstavuje zatiaľ niečo cez 4000 Eur. Učitelia môžu o príspevky žiadať od pondelka 1. februára 2016. Žiadosť o príspevok v sekcii Potrebujem pomoc môžu štrajkujúci učitelia vyplniť sami, poprípade to za nich môžu spraviť aj ich blízki. Príspevok je možné poslať aj konkrétnemu učiteľovi alebo škole, kedy treba uviesť konkrétne informácie do poznámky. Ďalšie informácie nájdete na na stránke Pomôž.sk v sekcii Časté otázky.

strajk ucitelov

Ak by ste sa okrem pomoci štrajkujúcim učiteľom chceli angažovať aj inak, môžete cez novú bezplatnú službu poslať svoj odkaz premiérovi Robertovi Ficovi. Stačí na stránke Poštapremiérovi.sk napísať odkaz, odoslať ho a váš list bude bezplatne vytlačený, zabalený do obálky a odoslaný priamo premiérovi Slovenskej Republiky.

Je skvelé vidieť, že na Slovensku je stále množstvo ľudí, ktorým táto krajina nie je ukradnutá a ľahostajná. Okrem vyššie spomenutých je to aj množstvo ďalších iniciatív, z ktorých vám pripomenieme aspoň tú s názvom Slovensko.digital, ktorej smutno-pravdivé video (môžete si pozrieť nižšie) videli už stovky tisíc Slovákov! Ich podporná iniciatíva s názvom Volby.digital, o ktorej sme písali pred pár týždňami, dokonca dokázala strojnásobiť záujem o voľbu poštou v blížiacich sa voľbách. Držme si palce a podporujme sa navzájom čím ďalej tým viac, len tak môžeme dosiahnuť vytúženú zmenu k lepšiemu! :)

Foto: Webnoviny.sk, Sme.sk

Komentáre

Najnovšie