Prejsť na obsah

Piaty Startup Weekend Košice už v piatok, príď aj ty vytvoriť niečo veľké

Rodina Startup Weekendov na Slovensku sa tento rok rozrástla o ďalšieho účastníka. Prvý Startup Weekend Banská Bystrica sa konal vo februári a rozhodne nesklamal. Teraz už však prichádza tradične tento celosvetový startupový unikát na východ.

Startup Weekend Košice tento rok oslavuje už svoje okrúhle piate výročie. V piatok 12. mája sa tak na Stavebnej fakulte TUKE v Košiciach rozbehne opäť 54 hodinový maratón pracovania na inovatívnych a kreatívnych nápadoch. Tie môže prísť odprezentovať ktokoľvek, kto si myslí, že jeho nápad má zmysel a môže priniesť niečo nové alebo vylepšiť a zjednodušiť už niečo existujúce. Či už ide o programátora, dizajnéra, marketéra, salesáka, kreatívca alebo človeka z príbuzných oborov, dvere má otvorené úplne každý. A kto vie, možno práve tu vznikne ďalšie Sli.do, ktoré ako jeden z globálne najznámejších slovenských startupov vzniklo práve na Startup Weekende.

SWKE2015

Desiatkam účastníkov bude počas celého víkendu k dispozícii samozrejme internet, občerstvenie, ale aj skúsení mentori, ktorí všetkým dokážu poradiť v smerovaní a napredovaní jednotlivých novovzniknutých projektov tou správnou cestou, medzi ktorými nebudú chýbať napríklad ani Michal Kačerik, Daniel Harcek, Tigran Aleksanyan a mnohí ďalší. Brány sa otvoria už o 16:30, začiatok eventu je naplánovaný na 18:30. Nedeľné (14. mája) verejné záverečné prezentácie budú mať začiatok o 15:00 a startupy sa tu budú môcť odprezentovať aj pred potenciálnymi investormi.

Lístok si môžeš kúpiť na stránke Eventbrite a viac informácií nájdeš aj na stránke Startup Weekend Košice a na ich Facebooku. Ak svoj lístok ešte nemáš, šťastie môžeš skúsiť aj v súťaži na Startupers.sk. Stačí ak napíšeš do komentu pod tento článok na našom Facebooku, prečo by si sa chcel SWKE5 zúčastniť. Výhercu vyžrebujeme vo štvrtok večer a jeho výhru mu oznámime pod jeho komentom na našom FB. Aj keď lístok nevyhráš, nič to nemení na tom, aby si prišiel už tento piatok, 12. mája na Stavebnú fakultu TUKE zabojovať, ukázať čo v tebe je a vytvoriť niečo inovatívne! :)

Komentáre

Najnovšie