Prejsť na obsah

Odovzdávanie slovenských startup Oscarov za rok 2015 sa blíži, toto je 12 finalistov

Ani sme sa nenazdali a po roku sa už opäť nezadržateľne blíži najväčšia spoločenská startupová udalosť roka s názvom StartupAwards.SK 2015. A už poznáme finálovú dvanástku, ktorá zabojuje o titul slovenský startup roka 2015.

Galavečer StartupAwards.SK sa môže nazývať plným právom aj ako odovzdávanie slovenských startupových Oscarov. Pre veľký úspech z minulého roka sa bude aj piaty ročník konať v krásnych priestoroch historickej budovy Slovenského Národného divadla a to už 27.11.2015 od 14:00. Ak na tomto exkluzívnom startup evente nechcete chýbať ani vy, určite si už teraz zabezpečte svoje miesto. Pre pripomenutie si môžete pozrieť aj report z minuloročného StartupAwards.SK 2014. Jeho absolútnym víťazom sa stal startup Staffino, ktorý odvtedy žne jeden úspech za druhým.

Staffino

Otázkou však až do včera bolo, ktoré startupy sa prebojujú až do samotného finále. To bude zahŕňať opäť štyri kategórie, kde v každej budú traja finalisti. Z desiatok prihlásených startupov vybrala organizačná výberová komisia dvadsiatku kandidátov, ktorí boli pozvaní na takzvaný Bootcamp, ktorého sa minulý víkend zúčastnila aj odborná dvanásťčlenná porota. V tej nechýbali napríklad ani také mená ako Michal Truban z WebSupportu alebo šéf slovenského KPMG Ken Ryan.

SASK 2015 bootcamp

Ako StartupAwards.SK uvádza na svojej stránke, odborná porota napokon po dlhých a náročných rozhovoroch so startupmi vybrala túto finálovú dvanástku:

Kategória Digital:

Cloudo

Orderlord

Tootoot

 

Kategória Science:

Blue Vision Labs

Capturing Reality

Photoneo

 

Kategória Art & Design:

Benjamin Button

Dron ´n Base

LittleLane

 

Kategória Society:

BatSuite

BeeSafe

Waste.it

Všetkým dvanástim finalistom samozrejme blahoželáme a držíme im palce na ich finálnej ceste k titulu slovenský startup roka 2015. Viac o priebehu celého StartupAwards.SK 2015 a víťazoch jednotlivých kategórií sa samozrejme dočítate na Startupers.sk, preto aj keď sa nebudete môcť finále zúčastniť, určite sa o všetkom podstatnom u nás dozviete! :)

Komentáre

Najnovšie