Prejsť na obsah

Oddnes sa Košice stanú na 3 dni startupovým centrom Slovenska, začína Startup Weekend Košice 2016

Startup Weekend je každoročné startupové podujatie, ktoré má na Slovensku už niekoľko ročnú tradíciu. A ako sme si už zvykli, začína sa opäť pekne z východu, ako prvý prichádza Startup Weekend Košice už tento víkend!

Oddnes, teda od piatku 22.4.2016 sa Košice stanú na tri dni startupovým centrom Slovenska. Spôsobia to desiatky ľudí, ktorí sa tu zídu za účelom vytvorenia nových nádejných projektov, na ktorých budú mať čas pracovať 54 hodín. Za tento čas musia novozložené tímy na Startup Weekend Košice zapracovať na svojich ideách, vylepšiť ich do maximálnej možnej miery a pokročiť čo najviac v ich realizácii, aby oslovili porotu pri finálovej prezentácii. Uplatnenie tu nájdu ľudia z rôznych oblastí. Či už ťa baví programovanie alebo dizajn, alebo sa orientuješ radšej na marketing alebo si biznisový človek, tvoje schopnosti sa určite zídu. A kto vie kam to niektoré z novovytvorených projektov až dotiahnu.

SWKE2015

Okrem zapojenia sa do zaujímavých projektov sa môžeš aj čo to nové naučiť. Na košickom Startup Weekende totižto budú aj zaujímaví mentori ako Matej Ftáčnik, Michal Kačerik, Peter Šoltés, Barbora Ruščin, Ján Majroš, Michal Borza, Lujza Bubánová, Matej Ďuriš, Martin Hasiček, Tomáš Osvald, Peter Dorčák a Lenka Strmeňová. O víťazovi celého eventu rozhodne v nedeľu porota v zložení Patrik Horný, Jaroslav Luptak, Marek Rešovský, Jozef Vojtko a František Jakab.

Brány Startup Weekendu Košice 2016 sa otvoria už v piatok 22.4.2016 o 16:30 v Univerzitnej knižnici TUKE na ulici Boženy Nemcovej 7, oficiálny program začína o 18:00 večerou a zoznámením sa. Finálové prezentácie projektov začnú v nedeľu 24.4.2016 o 15:00 a prísť pozrieť sa na ne môžu úplne všetci, vstup na finálové prezentácie je totiž bezplatný.

SW Košice

Ak sa chcete zúčastniť celého Startup Weekendu a zabojovať svojimi vedomosťami a schopnosťami o celkové víťazstvo a zaujímavé ceny a popritom spoznať množstvo zaujímavých ľudí a naučiť sa aj niečo nové, ale nemáte ešte svoj lístok (ktorý sa už nedá zakúpiť), môžete sa zapojiť do súťaže so Startupers.sk. Stačí, keď napíšete do komentu pod tento článok na našom Facebooku, na ktorého z vyššie uvedených mentorov sa najviac tešíte. Viac informácií o SW KE 2016 nájdeš TU. Východ bude tento víkend skrátka startupový! :)

Komentáre

Najnovšie