Prejsť na obsah

Obchod roka je na svete, Microsoft kupuje sociálnu sieť LinkedIn!

Tento týždeň sa začína veľkou novinkou, ktorú zrejme málokto očakával. Svetový gigant Microsoft dnes totižto oznámil, že kupuje pracovnú sociálnu sieť LinkedIn!

LinkedIn, ktorý je globálnou sieťou pre profesionálov so 433 miliónmi používateľov však nie je ani náhodou lacnou záležitosťou. Microsoft zaň zaplatí až 26 miliárd dolárov v hotovosti! V preklade to znamená 196 dolárov za akciu. Celá transakcia už bola schválená vedeniami oboch spoločností, odobriť ju ešte musí regulačný úrad a potrebné sú aj ďalšie povolenia. Ak by sa nakoniec z nejakého dôvodu transakcia neuskutočnila, Microsoft bude musieť aj tak LinkedInu uhradiť poplatok vo výške 725 miliónov dolárov.

microsoft linkedin

Ako ďalej informuje portál TechCrunch, v piatok bola cena za akciu LinkedInu 131,08 dolára. To znamená, že Microsoft kúpil LinkedIn v prepočte drahšie až o takmer 65 dolárov na akciu. Aktuálna cena za jednu akciu spoločnosti LinkedIn sa však už pohybuje na úrovni 193 dolárov, čo znamená nárast oproti piatku o 62 dolárov alebo 47%. Pre porovnanie, cena jednej akcie Microsoftu sa aktuálne pohybuje na hodnote 49,66 dolára. Sociálna sieť LinkedIn si ponechá svoju značku aj produkt, ktorý sa však stane súčasťou segmentu produktivity a obchodných procesov v spoločnosti Microsoft. Šéf LinkedInu Jeff Weiner tak bude mať svojho nadriadeného šéfa Microsoftu Satya Nadellu.

Správu budeme aktualizovať..

Komentáre

Najnovšie