Prejsť na obsah

Po novom Modeli 3 uviedla Tesla aj vynovený Model S, odolá aj biologickým zbraniam

Posledné týždne sa nesú v oblasti elektromobilov rozhodne v duchu spoločnosti Tesla a jej novinky Model 3, ktorá spôsobila nečakaný záujem zákazníkov. Teraz sa však vylepšení dočkala aj väčšia obľúbená Tesla Model S.

Hneď na prvý pohľad zaujme na vynovenom Modeli S nový predok, ktorý sa teraz viac podobá na Model X. Nové sú taktiež LED adaptívne svetlomety. Interiér dostal taktiež niekoľko nových vylepšení a taktiež sa do Modelu S dostal za príplatok ultra agresívny filtračný systém známy z Modelu X, pri ktorom Tesla sľubuje odfiltrovanie 99,97% všetkých možných splodín, baktérií, alergénov alebo iných prvkov. Tento systém obsahuje taktiež obranný mód proti biologickým zbraniam. Nikdy predsa neviete, čo sa môže stať :)

Tesla Model S 2017

Vynovený Model S dostal taktiež 48 ampérovú nabíjačku, ktorá pri zdrojoch vyššieho napätia skráti dobu nabíjania oproti predchádzajúcej 40 ampérovej. Ako je vidno, Tesla prechádza k predným maskám s čo najmenšími otvormi. Svedčí o tom Model X, nový Model 3 a už aj vynovený Model S. Cieľom je totižto vytvoriť čo najlepšiu aerodynamiku týchto elektromobilov, ktorá by podľa Elona Muska mala mať pri Modeli 3 koeficient odporu vzduchu len 0,21. Mimochodom, ak ste náhodou nepostrehli, Model 3 už prekonal hranicu 325 000 predobjednávok a to len za prvý týždeň od jeho predstavenia!

Tesla Model S 2017 zadok

Tento týždeň sa podľa portálu The Verge objavili taktiež informácie, že kapacita najväčšej batérie v Modeli S by sa mohla zväčšiť na 100kWh. Sám Elon Musk ešte minulý rok oznámil, že kapacita batérií by sa pri jednotlivých modeloch mala postupne zväčšovať, čo by mohlo znamenať možné zvýšenie kapacity na spomínanú kapacitu 100kWh v dohľadnej dobe. Momentálne je najväčšia kapacita batérií v Modeli S 90kWh. Vyskladať vynovenú Teslu už s novými prvkami výbavy si môžete TU. Nám sa vynovená Tesla S veľmi páči, ešte viac ako tá pred faceliftom. A čo vám? :)

Komentáre

Najnovšie