Prejsť na obsah

Nová Tesla Roadster dokáže podľa Elona Muska možno aj lietať

Nová Tesla Roadster bola predstavená len nedávno, no aj keď sa jej výroba oficiálne začne až v roku 2020, značný rozruch vzbudzuje už teraz. A to mnohí ešte zrejme ani netušili, čo všetko môže dokázať.

Šéf spoločnosti Tesla Motors Elon Musk totiž na svojom Twitteri pred pár dňami oznámil, že je možné, že nová Tesla Roadster dokáže aj lietať. Táto funkcia by bola možná len vďaka príplatkovému balíku a to za zatiaľ nešpecifikovanú sumu. Malo by ísť o krátke vzlety (skoky), ktoré budú možné vďaka implementácii raketovej technológie. Keďže Elon Musk šéfuje aj vesmírnej spoločnosti SpaceX, k raketovým technológiám má naozaj blízko.

Elon Musk Tesla Roadster Fly

Podľa slov Elona Muska je momentálne spomínanú raketovú technológiu v autách možno reálne využiť. Jedná sa však zatiaľ hlavne o otázku bezpečnosti. Avšak po jej vyriešení by išlo určite o revolučný počin v oblasti automobilizmu. Niečo podobné ste síce už mohli v minulosti vidieť, ale len v seriáli Knight Rider, kde auto menom Kitt dokázalo taktiež preskočiť (preletieť) rôzne prekážky. Či bude rovnako skákať aj nový Roadster je zatiaľ otázne, ale pri Muskovi určite nie nereálne. Viac o novej Tesla Roadster a novom elektrokamióne Tesla Semi sa dozviete TU.

Komentáre

Najnovšie