Prejsť na obsah

Nová Tesla Model 3 šokuje aj samotného Muska, hodnota predobjednávok už prevýšila 10 miliárd dolárov

Minulý týždeň vo štvrtok sa odohralo dlho očakávané predstavenie nového modelu od spoločnosti Tesla. Avšak záujem, ako táto novinka vyvolala nečakal ani samotný Elon Musk!

Nová Tesla Model 3 sa naozaj vydarila a môže naozaj znamenať začiatok revolúcie v elektromobilite, keďže tieto autá budú omnoho dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Toto je v skratke názor širokého spektra ľudí, hlavne fanúšikov značky Tesla. O tom, že tieto slová sú pravdivé svedčí aj obrovský záujem o túto novinku. Ako sme uviedli pri predstavení Modelu 3, len za prvých 24 hodín od spustenia predobjednávok, ešte pred samotným predstavením, si zarezervovalo novinku až 115 000 ľudí.

model 3 predstavenie tesla

Včera však šéf spoločnosti Elon Musk na svojom Twitteri oznámil, že počet predobjednávok nového modelu do sobotnej polnoci dosiahol už 276 000 záujemcov. Pri prepočte a minimálnej cene elektromobilu 35 000 dolárov (množstvo z týchto Modelov 3 nebude v základnej verzii) to vychádza zhruba na 10 miliárd dolárov. Dnes už počet záujemcov zrejme presahuje 300 000 a do konca týždňa by mohol dosiahnuť pol milióna predobjednávok, čo je maximálna ročná produkcia Modelu 3. Ako sa vyjadril sám Musk, na jednu Tesla predajňu v priemere očakával 20-30 objednávok a nie 800.

elon musk tesla model 3

Musk sa na svojom Twitteri taktiež priznal, že v Tesle očakávali štvrtinový až polovičný záujem oproti tomu aktuálnemu. A preto podľa jeho slov budú musieť prehodnotiť doterajšie produkčné plány. Podľa portálu The Verge Elon Musk taktiež sľúbil, že v stredu 6. apríla zverejní bližšie informácie a čísla z prvého týždňa predobjednávok nového Modelu 3. A my by sme sa skutočne nečudovali, keby koncom týždňa bolo predobjednávok už naozaj 500 000, čo by znamenalo sumu blížiacu sa k 20 miliardám dolárov! Vizionár Elon Musk to skrátka vie :)

Komentáre

Najnovšie