Prejsť na obsah

Nebojte sa prekonávať svoj strach! Táto mladá dáma vás svojím projektom naučí, ako na to

Máte z niečoho strach? Napríklad strach opustiť prácu, strach zo zvierat alebo tmavých priestorov? Asi každý na svete sa niečoho bojí. Avšak po prečítaní tohto článku sa so strachom možno dokážete popasovať omnoho jednoduchšie.

Michelle Poler je 27 ročná rodáčka z Venezuely, jedného z najnebezpečnejších štátov sveta. V roku 2014 sa kvôli štúdiu presťahovala do New Yorku. A tu začína jej príbeh, kedy v rámci školského projektu dostala úlohu kde sa mala rozhodnúť, čomu sa bude intenzívne venovať presne 100 dní. Vybrala si skutočný „challenge“ a to prekonávať svoj strach a začať konečne žiť svoj život naplno.

Michelle sa totiž bála rôznych vecí. Mačiek, brazílskej epilácie, strašidelných filmov či šoférovania po tme. Tieto a ďalšie fóbie jej podľa nej bránili žiť svoj život naplno a byť šťastná. Preto sa rozhodla vo svojom školskom projekte na New Yorskej School of Visual Arts bojovať so svojimi fóbiami. Jeden deň rovná sa jeden challenge so strachom. Všetky svoje peripetie so strachom poctivo natáčala a zverejňovala na svojom Youtube kanáli a zároveň aj na svojom blogu. Pod každým videom sa nachádza aj stupnica nálady, v akej sa Michelle cítila pred, počas a po prekonaní strachu.


Michell bojuje so strachom č.15: brazílska depilácia


Deň 59. Michelle sa kvôli škole a projektu rozhodla odísť z práce

Dlho netrvalo a z jej malého školského projektu sa stala mediálna senzácia. Objavila sa v niekoľkých zahraničných online médiách a na sociálnych sieťach o nej hovorili napríklad Ashton Kutcher či Sofia Vergara. Postupom času celý svet sledoval to, ako sa jej darí prekonávať svoj strach. Stala sa inšpiráciou pre mnohých ľudí. Tento „strachopud“ statočne bojoval so svojimi fóbiami od 6. apríla 2015 a svojmu poslednému strachu čelila ako speaker na TEDx konferencií v Houstone, kde pred stovkami ľudí rozprávala o svojom projekte. Video si môžete pozrieť TU.

12088023_1632240107063349_158988019255983749_n

Projekt 100 days without fear však pokračuje ďalej! Michelle využíva jeho obrovský potenciál a dáva mu nový rozmer. Buduje komunitu ľudí, ktorí sa neboja bojovať so svojim strachom. Na platforme, na ktorej toto cieľavedomé dievča v súčasnosti pracuje, bude možné pridávať videá, opísať strach a zdieľať svoje pocity pred počas a po jeho prekonaní. Pridajte sa do komunity silných osobností tohto fantastického globálneho projektu aj vy. Či už sa prestanete báť rozbehnutia vlastného biznisu alebo usporiadate s vašimi priateľmi hromadný boj so strachom, napríklad zjedením niečoho skutočne pikantného :)

Foto: used with permission from Michelle Poler

Komentáre

Najnovšie