Prejsť na obsah

Chcete dostať váš startup do Ameriky a 35 000 dolárov k tomu? Prihláste sa do US Connections!

Slovak-American Foundation otvorila už po tretíkrát v tomto roku možnosť prihlásiť sa do programu US Connections. Prihlásiť do zimného kola 2016 sa dá do 15.12.2016.

Vítaní sú všetci startupisti, ktorí by chceli so svojim startupom expandovať do USA a spĺňajú niekoľko požiadaviek. V januári 2017 bude oznámený jeden alebo viac slovenských startupov, ktoré postúpia do zimného kola 2016 programu US Connections. Slovak-American Foundation (SAF) podporuje spoločnosti, ktorých produkty majú potenciál na americkom trhu a sú práve vo vývojovej fáze, v ktorej môžu vstúpiť na americký trh v ďalších 12 mesiacoch. SAF sa snaží každému vybranému startupu v programe US Connections prispôsobiť podmienky fungovania úplne na mieru.

slovak-american-foundation

Vybrané startupy dostanú okrem možnosti vstupu na americký trh aj 35 000 dolárov, ktoré môžu použiť na ďalšiu expanziu, marketing, rozvoj, oslovenie investorov, účasť v akcelerátoroch, inkubátoroch, startupových súťažiach a na navštevovanie alebo organizáciu podnikateľských konferencií, výstav, programov a eventov. Od začiatku programu v novembri 2015 sa vďaka Slovak-American Foundation dostalo do USA viacero známych slovenských startupov ako Photoneo, Streamstar, Anima Technika, Drone n’Base a Kickresume. Okrem ďalších výhod, SAF týmto inovatívnym spoločnostiam pomohla aj v nadväzovaní potrebných a dôležitých kontaktov.

Všetky slovenské startupy, ktoré sú v skoršej fáze vývoja (early stage) a majú funkčný inovatívny produkt, ktorý má veľký trhový potenciál, sa môžu prihlásiť na stránke Slovak-American Foundation do 15.12.2016. Ďalšie informácie o programe US Connections aj o jeho ďalších fázach nájdete TU. Všetkým startupom držíme palce a veríme, že onedlho niektorá z mladých slovenských inovatívnych firiem sa presadí aj na nabitom americkom trhu! :)

 

Komentáre

Najnovšie