Prejsť na obsah

Mladý Švéd zarobil za minulý rok YouTube videami viac ako 7 miliónov dolárov

Felix Kjellberg je meno u nás zrejme mnohým neznáme. Je to mladý 25 ročný Švéd, ktorého prezývka je PewDiePie, čo je aj názov jeho YouTube kanála. Jeho činnosťou je publikovanie videí na YouTube, v ktorých hrá rôzne hry, videohry, pri ktorých huláka a natáča svoje reakcie.Väčšina ľudí by si povedala, že čo to je za prácu a ako z tohto môže Felix vyžiť. Opak je však pravdou. Podľa výpočtu švédskych novín Expressen zarobil Felix Kjellberg hraním hier a natáčaním sa pri tom za posledný rok 7,4 milióna dolárov, kým v roku 2013 to boli podľa Wall Street Journal len 4 milióny.

Nie je to však prekvapením, keďže Felixa nazývajú aj kráľom YouTubu. Ako píše Engadget, kým koncom minulého roka mal necelých 7 miliárd zhliadnutí jeho videí, dnes je to už viac ako 9 miliárd. Keď si zoberieme jeho takmer 38 miliónov sledovateľov a spomínaný zárobok 7,4 milióna dolárov, hodnota jedného sledovateľa vychádza zhruba na 20 centov. Aj ak Felixa nepoznáte a ak vás vôbec nezaujíma to, čo robí, určite si pozrite jeho videá nižšie a hlavne to pod článkom.

Felix plánuje v októbri taktiež vydať svoju prvú knihu s názvom This Book Loves you, v ktorej chce zhrnúť svoje inšpiratívne myšlienky a citáty, ktoré vyslovil. Medzi inými napríklad: „Nebuďte sebou samým. Buďťe pizzou. Tú milujú všetci!“ Vo videu nižšie nájdete zábavný úvod k spomínanej knihe.

Vo videu pod článkom Felix v reakcii na zverejnené informácie hovorí, že ľudia si myslia, že to je nefér. „Myslia si, že celý deň len sedím na zadku a hulákam pred obrazovkou, čo je síce pravda, ale je za tým omnoho viac. Ak si myslíte, že je niekto vtipnejší, pozerajte dookola jeho videá, za to sme totižto platení.“ Felixa Kjellberga skrátka ľudia buď milujú alebo nenávidia, ale aj podľa jeho minuloročného zárobku a ďalších údajov je zrejmé, že tých čo ho milujú je omnoho viac! :)

Komentáre

Najnovšie