Prejsť na obsah

Maloobchod víta návrh na zmeny zákonov s negatívnymi vplyvom na podnikanie maximálne dva krát do roka

Unsplash

Iniciatíva poslancov by mala prispieť k stabilnejšiemu podnikateľskému prostrediu pre domácich aj zahraničných investorov.

BRATISLAVA 24. januára (SITA) – Skupina poslancov parlamentu navrhla meniť zákony s negatívnym vplyvom na podnikanie iba dva krát ročne, a to k januáru a k júlu.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Návrh víta aj  Iniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISKM).

Návrh zákona prispeje k stabilite a predvídateľnosti podnikateľského prostredia, ktorej absenciu kritizujú nielen podnikatelia, ale aj zahraniční investori.

Podnikatelia sa stretávajú s chaotickými zmenami zákonov, ktoré ovplyvňujú podnikateľské prostredie.

Zákony sa menia často, bez odbornej diskusie a dostatočného času na prípravu aj v prípade pozitívnej zmeny, ako je zníženie DPH v gastro sektore. Informoval o tom v tlačovej správe predseda ISKM Daniel Krakovský.

„Za maloobchod, služby a gastro už dlho upozorňujeme na to, že nie je možné schvaľovať zákony, ktoré sa nás týkajú, bez odbornej diskusie a šité horúcou ihlou,“ tvrdí Daniel Krakovský a dodal, že už pravidelne schvaľované zákony obsahujú chyby, ktorým by sa dalo predchádzať odbornou diskusiou a dostatočným priestorom medzi návrhom zákona, jeho schválením a vstupom do platnosti.

„Ako iniciatíva preto vítame návrh, ktorým by sa zákony s negatívnym vplyvom na podnikanie prijímali s platnosťou od januára alebo júla,“ hovorí Krakovský.

No dodal, že takýchto pokusov tu bolo viac. Za posledné tri roky prišlo k stovkám pozmeňujúcich poslaneckých návrhov, no navrhované boli bez širšej diskusie, uviedol predseda ISKM.

💡
Maloobchodníci vítajú návrh meniť zákony s negatívnym vplyvom na podnikanie iba k januáru a k júlu.

Komentáre

Najnovšie