Prejsť na obsah

LIVE: Druhý deň Pioneers Festivalu 2014 a víťaz Pioneers Challenge!

Dnešný deň na Pioneers Festivale 2014 bol tak nabitý rôznym zaujímavým programom, že vám postrehy z neho prinášame až teraz, po jeho skončení. O 11 ráno dostal priestor startup Anki, ktorý bol v roku 2013 magazínom Times vyhlásený za jeden z TOP 25 startupov na svete. Taktiež majiteľ VC fondu Andreesseen & Horowitz Marc Andreesseen povedal, že je to najlepší robotický startup, aký kedy videl. Ide vlastne o videohru s autíčkami, ovládanými cez aplikáciu, ktoré však jazdia pred vami na autodráhe. V aplikácii však dokážete zostreľovať súperov, pridávať a ďalšie vymoženosti. Skutočne cool! O tom, že Anki nie je len tak hocijaký startup svedčí aj to, že svoju hru predstavili svetu prvýkrát na evente Applu WWDC 2013. Ako Anki funguje si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Okrem toho boli dnes na programe aj vesmírne témy, konkrétne syn Buzza Aldrina, prvého človeka na mesiaci, Andrew Aldrin, majiteľ spoločnosti Moon Express porozprával o pripravovaných komerčných letoch na Mesiac. A že to je hudba veľmi blízkej budúcnosti, takže záujemcovia by už mali začať šetriť!

moon express

Celý festival už tradične zakončilo slávnostné vyhlásenie najlepšieho startupu zo stoviek prihlásených do súťaže Pioneers Challenge. Do finále sa prebojovala osmička najlepších z ktorej bol päť člennou porotou napokon zvolený ako najlepší startup Oradian, ktorého hlavným poslaním je rozvíjanie, transparentnosť a zjednodušenie bankovníctva (hlavne v Afrike) prostredníctvom inovatívneho a (takmer všade) ľahko použiteľného softvéru (aplikácie).

pio oradian

Viac o víťazovi, ako aj o zvyšných startupoch z finálovej osmičky sa na Startupers.sk dočítate už čoskoro. Pioneers Festival 2014 je na svojom konci, ďakujeme vám za pozornosť a už čoskoro môžete na Startupers.sk očakávať aj články, fotky a ďalšie informácie z tohto neuveriteľne inšpiratívneho podujatia, ktoré by mal každý človek, ktorého zaujímajú inovácie zažiť minimálne raz za život na vlastnej koži. Na záver už len jedna informácia, poznáme už aj dátum Pioneers Festivalu 2015 a tentokrát to bude ešte pred letnými prázdninami, konkrétne 28. a 29.5.2015. Poznáme už aj mená prvých spíkrov, ktoré sú skutočne zaujímavé, Roman Stanek a Tim Chang (kto ich nepoznáte, šup s nimi do Googlu :) ). Viac informácií zatiaľ k dispozícii nemáme, avšak už teraz vám môžme prezradiť, že Startupers.sk bude určite pri tom a ešte lepšie ako doteraz! :)

pio ceremonypio champagnepio sprchapio 14 end

Komentáre

Najnovšie