Prejsť na obsah

Aktualizované: Prvý deň na Pioneers Festival 2014 so Startupers.sk!

Tak a je to tu! Nachádzame sa práve v Hofburgskom paláci, kde sa o 10:00 začal najväčší festival inovácií, technológií, vedy, startupov a podnikania v strednej Európe – Pioneers Festival 2014. Nezačal sa však hocijako, ale vo veľkom SLOVENSKOM štýle, keďže ako prví o 11:00 vyšli na pódium najväčšej z troch sál Štefan Klein a Juraj Vaculík, ktorí v svetovej premiére predstavili prvý lietajúci automobil na svete nazvaný AeroMobil 3.0!

aeromobil 1 aeromobil 2

Začiatok festivalu v takomto veľkom štýle spojený so standing ovation hneď po prvých spíkroch si Pioneers Festival ešte nepamätá. Pre nás je to o to hodnotnejšie a potešujúcejšie, že AeroMobil 3.0, ktorý má svetový potenciál, je projekt z malého Slovenska.

Tento rok sme veľmi šťastní a príjemne prekvapení, že v Hofburgskom paláci stretávame množstvo Slovákov, respektíve slovenských Pionierov. Tu je aspoň malá časť z nich :)

slovak pioneers 1

Dnešným veľkým highlightom bola okrem množstva iných aj prezentácia startupu Hexo+. Xavier De Le Rue, ktorý je viacnásobným majstrom sveta v snowboardovom freeridingu predstavil lietajúci dron, ktorý vás dokáže pri športovaní alebo inom pohybe nasledovať a natáčať aj v tých najakčnejších situáciach. Na všetko vám stačí GoPro kamera, ktorú na dron pripevníte a smartfón, v ktorom si cez aplikáciu navolíte výšku, vzdialenosť a pozíciu, v akej má dron letieť a nakoniec stlačiť štartovacie tlačítko. Nech sa páči, zábava sa môže začať! :)

hexo+

Článok budeme aktualizovať aj zajtra s novými informáciami z Pioneers Festival 2014!

Pioneers Festival 2014 môžete sledovať aj LIVE na Startupers.sk.

LIVE STREAM

Broadcast live streaming video on Ustream

Komentáre

Najnovšie