Prejsť na obsah

Kreativitou proti extrémizmu, Andrej Kiska vyhlásil prezidentský hackathon

Extrémizmus je jedným z veľkých problémov nie len dnešnej doby a nie len na Slovensku. Onedlho však bude možné proti nemu zabojovať kreativitou.

Prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska, zverejnil tento týždeň na svojom facebooku video (v článku nižšie), kde vyzýva mladých a kreatívnych ľudí na aktívne zapojenie sa v boji proti extrémizmu a neznášanlivosti v našej spoločnosti. Ako sám hovorí: „ Na to, aby sa šírilo zlo, stačí málo. Stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič. Nesmieme rezignovať.“ Vyhlásil preto prvý prezidentský hackathon.

Hlavnou témou hackathonu je extrémizmus, neznášanlivosť, fašizmus, rasizmus a xenofóbia. Mladí kreatívci sa môžu zapojiť  so svojim návrhom a následnou realizáciou podporiť spoločenský dialóg a boj proti rastúcej neznášanlivosti. Odporúčané zloženie jednotlivých tímov, ktoré by mali mať 3 až 5 členov je vývojár, dizajnér či kreatívec a markeťák. Zapojiť sa môžu študenti, súkromný i neziskový sektor. Výsledkom môže byť aplikácia, webová prezentácia, virálne video, vizualizácia dát, či iná kreatívna prezentácia.

Termín na podanie prihlášok do prezidentského hackathonu je 15. máj 2017. Následne porota zložená z odborníkov na komunikáciu, marketing a extrémizmus vyberie zo všetkých prihlásených projektov 5 najlepších. Členovia vybraných projektov budú do 12. júna pracovať na svojich nápadov. Počas celého času im bude k dispozícii porota, ktorá ich bude viesť k úspešnej realizácii a pomáhať s jednotlivými prekážkami. Slávnostné vyhlásenie výsledkov najlepšieho nápadu sa uskutoční v Prezidentskom paláci za prítomnosti všetkých zúčastnených tímov, porotcov i samotného prezidenta a médií.

kiska-hackaton

V porote nájdete odborníkov na komunikáciu a vnútornú politiku z prezidentskej kancelárie, programátorov, dizajnérov ale aj známe mená slovenskej marketingovej scény, ako je napríklad Michal Pastier z agentúry Zaraguza. Hodnotený bude pozitívny efekt, kvalita spracovania, cieľová skupina a originalita. Inšpiráciu je možné čerpať aj v zahraničí, ale výsledok musí byť aplikovateľný na slovenské podmienky a vybranú cieľovú skupinu.

Všetky podrobnosti nájdeš na stránke https://vyzva.prezident.sk/. Termín pre podanie prihlášok je do 15. mája. Tak neváhaj, zapoj sa aj ty a pomôž Slovensku v boji za dobrú vec!

Komentáre

Najnovšie