Prejsť na obsah
Unsplash

Viac ako polovica ľudí musela siahnuť na svoje finančné rezervy.

BRATISLAVA 13. decembra (SITA) – Viac ako štvrtina ľudí prišla za posledné mesiace o všetky finančné rezervy. Kým naše výdavky neustále rastú, príjmy stagnujú. Výsledkom je prudký prepad v množstve úspor.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Vyplynulo to z reprezentatívneho prieskumu Home Credit.

Niečo vyše polovica slovenských domácností mala príjmy na rovnakej úrovni, osem percent hovorí o ich poklese. Na druhej strane, 39 percent rodín zaznamenalo za uplynulý rok vyššie príjmy v porovnaní s minulosťou. Najčastejšie si prilepšili o maximálne 200 eur mesačne.

Takmer 30 percent opýtaných sa počas uplynulých 12 mesiacov dočkalo zvýšenia platu, 14 percent však s takouto požiadavkou v práci neuspelo, no najviac bolo takých, ktorí o vyššiu mzdu vôbec nepožiadali.

Finančne náročný rok sa negatívne prejavuje aj na úsporách Slovákov. Väčšina z nich, teda 56 percent, musela pre vyššie životné náklady siahnuť na svoje úspory, čo sa negatívne prejavilo na ich výške. Viac ako štvrtina ľudí dokonca za uplynulý rok prišla o celú svoju finančnú rezervu.

Prieskum od 13. do 17. októbra uskutočnila agentúra Stem/Mark na reprezentatívnej vzorke slovenskej populácie 506 respondentov od 18 do 64 rokov, a to pre Home Credit Slovakia.

💡
Výdavky rastú a príjmy stagnujú. Viac ako štvrtina ľudí prišla tento rok o všetky finančné rezervy.

Komentáre

Najnovšie