Prejsť na obsah

Startuperi pozor, Google spustil aplikáciu, ktorá vás sama naučí čo je to marketing!

Vždy ste sa chceli zdokonaliť v marketingu? Teraz máte výbornú príležitosť! Google spustil pilotnú fázu aplikácie Primer, lekcie marketingu do vrecka pre všetkých. Podľa úvodnej stránky projektu spoločnosť vytvorila túto aplikáciu v spolupráci s externými špecialistami.

Aplikácia Primer od spoločnosti Google je funkčná už od minulého roka, avšak doteraz bola odbornou marketingovou aplikáciou. Teraz však trošku mení svoje poslanie. Jej novým cieľom je naučiť ako startupy, tak aj všetkých ostatných používateľov základy marketingových zručností. Aplikácia je v súčasnosti dostupná pre iOS a Android. Zaujímavosťou je, že Google spustil aplikáciu najprv pre používateľov iOS-u.

google-primer-800x469

Primer je rozdelený do niekoľkých sekcií, z ktorých si môžete vybrať práve tú, v ktorej sa chcete zdokonaliť. V súčasnosti sú na výber 4 veľké okruhy tém: Advertising, Content, Measurement a Strategy. Lekcie sú vytvorené tak, aby používateľom aplikácia pomohla naučiť sa základy marketingu rýchlo a efektívne a to kdekoľvek a kedykoľvek. Ako píše Hootsuite, aplikácia je dostupná aj offline, preto výučbe nebráni ani stratený signál, nedostatok dát či slabé wifi pripojenie.

primer

Jedna lekcia môže trvať od troch do piatich minút. Textové časti lekcií sú prepojené so zaujímavými úlohami, takže nuda rozhodne nehrozí. Používatelia aplikácie si budú môcť nechávať posielať emaily s úlohami, ktoré im majú pomôcť uplatniť naučené znalosti v praxi. Po nedávno medializovaných informáciách, že známa pološtátna agentúra SBA sa chystá minúť takmer 2 milióny € na to, aby naučila slovenské firmy, ako si spraviť reklamu na internete, je jasné, že slovenské firmy sa môžu naučiť propagovať online aj bezplatne vďaka aplikácii Primer a 2 milióny € sa môžu využiť zmysluplnejšie!

Primer

Ako píše portál TechCrunch,  Primer tak odteraz bude, namiesto odbornej príručky, príručkou pre všetkých ľudí zaujímajúcich sa o marketing a to vrátane úplných začiatočníkov. Primer je tak vo svojej novej pilotnej fáze a už čoskoro by sme sa mali dočkať aj ďalších zaujímavých tém a úloh. Zabudnite na nudné príručky ako byť super marketérom, prichádza Primer od Googlu! :)

Komentáre

Najnovšie