Prejsť na obsah

FoldiMate - pomocník do domácnosti, ktorý vám oblečenie sám poskladá, vyrovná a uloží do komínka

Takmer každý týždeň sa stretneme s nejakým zaujímavým projektom, ktorý nám dokáže zjednodušiť život, čo by malo byť aj cieľom startupov. A pokiaľ tým ešte ušetria čas a nervy, tak potom je to win-win model pre všetkých.

Presne takým startupom je aj FoldiMate. Ich produkt totiž dokáže vyriešiť problém takmer všetkých chlapov a taktiež mnohých žien, ktorým sa nechce opraté oblečenie skladať alebo to jednoducho nevedia alebo to spravia tak, že je oblečenie následne totálne pokrčené. Okrem skladania však FoldiMate zvládne aj oblečenie napariť, čím sa vyrovná, vydezinfikovať, navoňať a zjemniť. To všetko v priebehu pár sekúnd, veď pozrite sa sami.

Opraté a vysušené oblečenie stačí pripnúť na klipy podobne ako na vešiak a následne zapnúť. Po pár sekundách sa zjaví všetko oblečenie perfektne poskladané a uložené do komínka. FoldiMate sa bude dať objednať až v roku 2017, avšak zatiaľ je možná registrácia na stránke projektu, vďaka čomu je možné dostávať emailom aktuálne informácie o vývoji produktu. Odhadovaná cena by sa mala pohybovať od 700 do 850 dolárov. To je celkom prijateľná cena s ohľadom na to, aký veľký globálny problém FoldiMate rieši :)

FoldiMate

Tento izraelský startup sídliaci v americkej Kalifornii vznikol v roku 2012 a podľa portálu Angel.co doposiaľ obdržal len jednu investíciu vo výške 500 000 dolárov. Jeho zakladateľom je Gal Rozov. O úspechu projektu je zatiaľ predčasné hovoriť, avšak je viditeľné, že vzbudil naozaj veľký záujem po celom svete, keďže zrejme všade sa nájdu ľudia (hlavne chlapi), ktorí FoldiMate potrebujú. Uvidíme budúci rok, ako sa bude dariť FoldiMate v predaji avšak dúfame, že sa k nám čoskoro dostane a skladanie oblečenia sa tak stane jednou z našich obľúbených činností  ;)

Komentáre

Najnovšie