Prejsť na obsah

Elon Musk: Tesla Model 3 dosiahla za prvý týždeň objednávky v hodnote 14 miliárd dolárov

O novej Tesle Model 3 ste už určite počuli. Je to novinka od spoločnosti Tesla, ktorá spôsobila ošiaľ nielen medzi milovníkmi elektromobilov. Šéf spoločnosti Elon Musk včera prezradil počet predobjednávok, ktoré spoločnosť Tesla na Model 3 za prvý týždeň od ich spustenia dostala.

Na svojom Twitteri vizionársky zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk včera uviedol, že už za prvý týždeň vzbudila nová Tesla Model 3 enormný záujem. Svedčí o tom až 325 000 predobjednávok tejto novinky, ktorá kombináciou atraktívnej ceny, vzhľadu a techniky zdá sa odštartovala revolúciu v elektromobilite. Celková hodnota predobjednávok sa tak v prepočte podľa Muska dostala za prvý týždeň na úroveň neuveriteľných 14 miliárd dolárov!

model 3 tesla

Ako uvádza portál VentureBeat, len za prvú noc od spustenia možnosti predobjednávok, ešte pred samotným predstavením Modelu 3, obdržala spoločnosť Tesla predobjednávky v hodnote 115 miliónov dolárov. Len za prvý deň po predstavení tejto novinky narástla hodnota predobjednávok na neuveriteľných 7,5 miliardy dolárov a po troch dňoch to bolo už 10 miliárd dolárov, ako ste sa mohli dozvedieť aj na Startupers.sk. Musk na Twitteri ešte uviedol, že možnosť objednať si maximálne dva Modely 3 využilo 5% z objednávateľov a predpokladá nízky počet špekulantov medzi záujemcami.

Tesla Model 3 interiér

Každý záujemca musí pri rezervácii nového Modelu 3 zaplatiť poplatok 1000 dolárov. To znamená, že spoločnosť Tesla za prvých 7 dní obdržala na rezervačných poplatkoch sumu 325 miliónov dolárov. Tento obrovský záujem ešte umocňuje fakt, že záujemcovia nedostanú svoj Model 3 skôr ako koncom roka 2017 alebo v roku 2018. Samozrejme je pravdepodobné, že časť týchto predobjednávok sa nezrealizuje, no aj napriek tomu ide o čísla, ktoré nečakala spoločnosť Tesla a ani sám Elon Musk.

model 3

Už pri počte 150 000 predaných Modelov 3 by totiž išlo o viac elektromobilov, ako predali spoločnosti General Motors, Toyota, BMW, Ford alebo VW Group za posledných 5 rokov. Ako uvádza portál Green Car Report, jedinou automobilkou, ktorá by ostala neprekonaná je Nissan s 200 000 predanými elektromobilmi, za čo vďačí hlavne modelu Leaf, ktorý sa však reálne s Modelom 3 môže porovnávať maximálne cenovkou. Tesla Model 3 je tak zdá sa naozaj elektromobilom, ktorý tu chýbal ;)

Komentáre

Najnovšie