Prejsť na obsah

Do pondelka máš čas zabojovať o desiatky tisíc € a k tomu možnosť dostať sa na medzinárodný trh!

Peniaze sú pre startup dôležité. Len veľmi ťažko bez nich totiž dokáže začínajúci projekt fungovať, pretože ľudia, ktorí v ňom pracujú musia tiež z niečoho žiť. Ak samozrejme nerobia popri startupe ešte inú prácu, takže sa svojmu projektu venujú de facto maximálne part-time. O to lepšia je možnosť, keď majú startupy blízko k peniazom, ktoré môžu zmysluplne využiť na chod svojho projektu. A keď sa k tomu pridajú stovky expertov z rôznych oblastí a možnosť dostať sa so svojim startupom aj na medzinárodný trh, tak zrejme nie je o čom.

Všetky tieto výhody vám ponúka prvý slovenský akcelerátor The Booster (ak si o ňom ešte nepočul, viac sa dočítaš TU), za ktorým stojí The Spot v spolupráci so slovenskou verziou mesačníka Forbes. The Spot sa taktiež stal súčasťou konzorcia akcelerátorov CEED Tech a práve vďaka tejto spolupráci majú slovenskí startuperi takú možnosť, aká tu ešte nebola.

ceed tech

Ak náhodou ste ešte nezachytili viac informácií o CEED Techu, je to konzorcium softvérových akcelerátorov špecializujúcich sa na poradenstvo a investície do škálovateľných projektov s vysokým potenciálom, vedených skúsenými zakladateľmi.  Zjednodušene povedané ako konzorcium pomáhajú startupom s rýchlym vstupom na trh a získaním ďalších investícií. CEED Tech disponuje grantmi od Európskej komisie, ktoré budu priamo použité medzi vybrané startupy.

Ak sa pýtaš, či jedným z účastníkov môžeš byť aj ty, odpoveď znie ÁNO!  Práve vďaka tomu, že The Spot je jedným z 5 členov CEED Tech  v Európe, každý má šancu prihlásiť sa a zabojovať. Svoj startup môžete prihlásiť do ktoréhokoľvek z 5 akcelerátorov ale všetci vieme, ktorý je ten najlepší :)

Startupy, ktoré budú prijaté do jedného z týchto piatich akcelerátorov, získajú počiatočný kapitál do výšky 30 000€ a prejdú 3 až 6 mesačným intenzívnym procesom akcelerácie. Počas celého programu sa budú stretávať a radiť s viac ako 450 expertami z rôznych oblastí, odprezentujú svoje produkty na trhu a budú sa snažiť získať ďalšie investície.

Pre projekty s najväčším potenciálom bude možné získať príspevok dodatočný kapitál až do výšky 250 000€. A to teda už naozaj nieje málo. V rámci konzorcia majú najväčšiu šancu projekty z oblastí big-data, cloudových služieb, analytiky, transakčných technológií, fintech, e-commerce, B2B technológií a bezpečnosti, avšak vopred nie je odpísaný nikto. Nakoniec sa vyberie 50 najzaujímavejších tímov, ktoré dostanú reálnu šancu posunúť svoj startup na medzinárodnú úroveň.

Ak sa chcete pridať a získať vyššie uvedené benefity, stačí spraviť nasledovné:

1. Klikni na stránku Boostru alebo CEED Tech

2. Vyplň prihlášku a prihlás sa do akcelerácie

3. Pozor, deadline je už v pondelok, 15.12.2014!

A na záver jeden citát, ktorý pre vás môže byť taktiež inšpiráciou na prihlásenie sa: “Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.” ― Confucius

Komentáre

Najnovšie