Prejsť na obsah

Dáni vymysleli geniálne okno, vďaka ktorému môžete mať balkón aj keď ho nemáte

Inovácie sa netýkajú len technológií. Môže ísť aj o rôzne produkty do domácností. Jasným príkladom je novinka, ktorú nedávno predstavila dánska spoločnosť Velux.

Množstvo ľudí má pri kúpe bytu ako jedno z kritérií aj to, aby mal byt balkón. Či už preto, že sú fajčiari alebo sa radi kochajú pohľadom na okolie alebo sa len chcú zhlboka nadýchať čerstvého vzduchu. Mnoho hlavne starších bytov však balkón k dispozícii nemá a preto sa aj zužuje potenciálna skupina záujemcov o takéto byty. Dánska spoločnosť Velux však predstavila riešenie s názvom Cabrio, kedy si zo svojho okna dokáže človek ľahko spraviť malý balkónik.

Velux Cabrio

Ako môžete vidieť na fotkách aj videách, moc miesta na státie na takomto balkóne nie je, takže posedenie so známymi na balkóne do úvahy nepripadá. Cabrio je však aj napriek tomu zaujímavé riešenie, ktoré je skvelou alternatívou pre tých, ktorí by chceli mať balkón, ale jednoducho ho nemajú a mať nemôžu. Celý systém, ako môžete vidieť nižšie funguje úplne jednoducho a behom niekoľkých sekúnd je možné spraviť z okna balkón.

Možno niekoho napadne, že vrchná časť okna môže ľahko padnúť na hlavu, avšak ako píše Tech Insider, spoločnosť Velux tvrdí, že ich špeciálne navrhnutý mechanizmus to určite nedopustí. Takže používateľ si môže vychutnať bezpečnú presklennú striešku nad hlavou. Ak by sa navyše niečo so systémom stalo, na balkón Cabrio platí 10 ročná záruka. Mnohých možno zaujíma cena za túto novinku, tá sa pohybuje od 1900€ až do 6000€ v závislosti od typu a vyhotovenia. Na Slovensku zatiaľ spoločnosť Velux balkón Cabrio na svojej stránke neponúka, ale je možné, že časom bude toto inovatívne okno možno zakúpiť aj u nás :)

 

Velux Cabrio balkón

Komentáre

Najnovšie