Prejsť na obsah

Spoločnosť Yahoo najnovšie kúpila startup až z ďalekej Číny, konkrétne z Pekingu a startup sa volá Ztelic. Jedná sa o startup zameraný na analýzu dát zo sociálnych sietí. Túto informáciu priniesol denník The Wall Street Journal. Ide už o 19 akvizíciu Marissy Mayer od jej nástupu do vedenia Yahoo pred rokom.

Podľa hovorkyne Yahoo bola táto akvizícia hlavne malou akvizíciou talentov, ktorá prinesie osem členov vývojárskeho tímu Yahoo v Pekingu. O akvizíciách talentov sa hovorilo aj pri mnohých ďalších akvizíciách. Výnimkami sú startupy Tumblr, Xobni a Summly, pri ktorých išlo hlavne o ich meno a používateľov.

Zakladateľ Ztelic-u Hao Zheng, ktorý je aj bývalým zamestancom Yahoo v Číne bude pôsobiť na vedúcej pozícii v pobočke Yahoo v Pekingu a bude si musieť zvyknúť na pendlovanie medzi Pekingom a centrálou Yahoo v Sunnyvale. Podľa profilu Hao Zhenga na LinkedIn-e založil startup Ztelic minulý rok. Detaily transakcie zverejnené neboli, avšak je jasné, že Yahoo má k dispozícii ešte stále dosť zo svojho nákupného rozpočtu 5 miliárd dolárov.

Komentáre

Najnovšie