Prejsť na obsah

Seriál: 20 startup akvizícií Yahoo za posledný rok - časť 4.

Dnes vám prinášame finále prvého seriálu na Startupers.sk, v ktorom ste mali možnosť dozvedieť sa viac o 20 startupoch, ktoré sa za posledný rok, teda počas šéfovania Marissy Mayer, stali súčasťou veľkej akvizície spoločnosti Yahoo. Počas písania tohto seriálu však prišlo (nečakane) k akvizícii ďalšieho startupu, preto vás dnes prekvapíme a namiesto piatich startupov sa dozviete viac až o šiestich.

Qwiki

16. Qwiki: aplikácia pre iPhone, ktorá umožňuje vytváranie krátkych videí. Startup aj po akvizícii pokračuje v tejto aplikácii. Viac o tejto akvizícii sa dočítajte aj v našom článku tu.

Cena: 40-50 miliónov dolárov

 Xobni

17. Xobni: prídavný systém do emailu, ktorý uľahčuje hľadanie kontaktov. Produkt bol po akvizícii startupu zapracovaný do Yahoo Mail, tím startupu sa pridal k tímu Yahoo Mail v Sunnyvale.

Cena: 30-40 miliónov dolárov

 Ztelic

18. Ztelic: rok starý startup na analýzu dát zo sociálnych sietí. Osem členov tímu sa po akvizícii startupu pripojilo k tímu Yahoo v Pekingu. Viac o tejto akvizícii sa dočítajte aj v našom článku tu.

Cena: neznáma

 Admovate

19. Admovate: startup zaoberajúci sa technológiou cielenia mobilnej reklamy. Tím sa po kúpe pridal k reklamnému tímu Yahoo v Sunnyvale.

Cena: neznáma

 Lexity

20. Lexity: startup na tvorbu ecommerce aplikácií pre malé internetové spoločnosti. Startup pokračuje vo svojej práci aj po akvizícii.

Cena: neznáma

 Rockmelt

21. Rockmelt: platforma pre vyhľadávanie na webe a sociálnych sieťach s unikátnou vyhľadávacou turbocharge technológiou. Aplikácia po akvizícii končí a zapracuje sa do vyhľadávača Yahoo.

Cena: 60-70 miliónov dolárov

Bude zaujímavé sledovať, aké ďalšie startupy Marissa Mayer z pozície šéfky Yahoo nakúpi. Stále má rozpočet na nákup startupov takmer 5 miliárd dolárov. Veríme, že náš prvý seriál vás zaujal a že ste sa dozvedeli mnoho nových a zaujímavých informácií. V blízkej budúcnosti vám určite prinesieme ďalšie zaujímavé seriály o startupoch, preto zostaňte s nami na Startupers.sk!

Komentáre

Najnovšie