Prejsť na obsah

Číňania nemajú rešpekt naozaj pred nikým, najnovšie úplne skopírovali Model S od Tesly

Jedna z vecí, na ktorú sme si už dávno zvykli je to, že všetko čo je globálne známe a úspešné sa v krátkom čase dočká aj svojej čínskej napodobeniny. Výnimkou nie je ani samotná Tesla a jej Model S. Napodobeninu tohto najobľúbenejšieho elektromobilu súčasnosti vyrobil čínsky startup Youxia Motors a nesie názov Youxia X.

Tento elektromobil až nápadne podobajúci sa na Teslu Model S predstavili len v nedeľu večer. Ako ďalej uvádza Car News China, Youxia X sa podobá na Teslu Model S vďaka dizajnu a vysúvajúcim sa kľučkám nielen z vonku ale svojim digitálnym panelom aj zvnútra. Okrem toho je na zovňajšku Youxie X možno badať aj prvky dizajnu automobiliek Lexus, Audi a Maserati. Operačný systém tohoto čínskeho elektromobilu je postavený na Androide 5.1 a volá sa KITT OS, podľa legendárneho seriálového auta Kitt.

Youxia X

Keď sa pozrieme na výkonové štatistiky je na tom Youxia oproti Tesle horšie. So svojimi 348 koňmi dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy. Vrcholná Tesla Model S to so svojim Ludicrous módom a 762 koňmi dokáže len za 2,8 sekundy, čím poráža aj Lamborghini alebo Ferari. Čo sa týka kapacity batérií, Youxia má k dispozícii kapacitu 40kWh, 60kWh a 85 kWh, zatiaľ čo pri Tesle je to od 70 do 90 kWh. Youxia s najväčšou batériou, ktorú dokáže na špeciálnej stanici naplno nabiť len za polhodinu, prejde na jedno nabitie necelých 270 kilometrov, Tesla dokáže s rovnakou batériou prejsť až viac ako 400.

Youxia X interiér

V operačnom systéme KITT OS si môžu ľudia zvoliť taktiež zvuk motora, ktorý sa môže podobať na Ferrari 488 GTB alebo Jaguar F-Type. Sériová výroba Youxie X by sa mala začať koncom roka 2016 a prví majitelia by sa ich mohli dočkať už začiatkom roka 2017. To by malo byť skôr ako doposiaľ najdostupnejší Model 3 od Tesly. Najväčšou zbraňou Youxie by mala byť jej cena, ktorá by sa mala pohybovať od 32 000 do 48 000 dolárov. Zhruba v tejto hladine by sa mala pohybovať aj cenovka spomínaného Modelu 3.

Youxia X back

Plány sú jedna vec, realita druhá. Je preto otázkou času, či sa Youxia X začne naozaj skutočne sériovo vyrábať a či ju v horizonte niekoľkých rokov uvidíme aj na našich cestách. Je však isté, že Muskova Tesla zostane Teslou aj naďalej, bez ohľadu na kopírovanie ostatnými. Koniec koncov, je pravdou, že len dobré nápady chcú kopírovať aj ostatní :)

Komentáre

Najnovšie