Prejsť na obsah

Český startup Skinners vyzbieral za prvé 2 hodiny kampane na Kickstarteri cez 65% cieľovej sumy

V poslednom čase sa stále viac a viac ľudí venuje pohybu a rôznym športovým aktivitám. Väčšinou na tieto aktivity aj využívajú špeciálnu športovú obuv. Avšak na niektorých terénoch si vystačia aj s niečím jednoduchším a prirodzenejším, napríklad ultraprenosnou obuvou Skinners.

Na trh prichádza unikátny druh obuvi, ktorí si užijú nielen športoví nadšenci, ale aj tí, ktorí si napríklad radi vychutnávajú prechádzky v parku. Predstavujeme vám Skinners – ultraprenosnú obuv na voľný čas a pre každé dobrodružstvo! Skinners je český startup (so Slovákmi v tíme), ktorý práve spustil crowdfundingovú kampaň na portáli Kickstarter. V nej si dali za cieľ vyzbierať 10 000 dolárov a momentálne 2 hodiny po spustení kampane sú už na takmer 7 tisíckach. Dokonca im ostáva ešte 43 dní, takže stále ich môžete podporiť aj vy. Svoje Skinnersy si môžete zadovážiť TU za 29 dolárov, čím ušetríte až 16 dolárov oproti plánovanej predajnej cene, takže nie je ani o čom rozmýšľať. Poďme sa však pozrieť na Skinners bližšie.

Lifestyle Drep Ikona

Čaro Skinners spočíva v tom, že tento druh obuvi sa dokáže prispôsobiť každému terénu, ale je aj ľahko prenosná, čo znamená, že ju stačí jednoducho zbaliť a pri ich minimálnej váhe môžeš aj zabudnúť, že ju nosíš so sebou. Ocenia to napríklad nadšenci korčuľovania, ktorí si zvyknú so sebou brať náhradnú obuv v prípade zlého terénu. Skinners majú šikovné balenie, takže si ich jednoducho zroluješ a hodíš do vrecka.

Ako tvrdia tvorcovia Skinners, „nič na trhu nebolo natoľko univerzálne, aby to slúžilo potrebám moderného aktívneho človeka – ľahká, prievzdušná, dobre sediaca obuv, ktorá by poskytovala dostatočnú ochranu. Preto sme prišli s dostatočným, ale zároveň komplexným riešením – ľahkým no popritom odolným, neprepúšťajúcim zápach a s pridaným chladivým efektom.“

Inováciu cítiť v každom kroku. Skinners sú vyrábané ručne v Európe s použitím duálneho povlaku s drsným povrchom.  Vyrábajú sa z kvalitných materiálov zo Švédska a antibakteriálnych strieborných vlákien. To všetko je možné vďaka  patentovanej technológii, ktorá nevyužíva žiadne lepidlá ani švy. Už sa teda nemusíš báť, že sa tvoja obuv časom rozpadne.

Skinners beh

Pri behaní pravdepodobne oceníš ich ľahké prevedenie a pružnosť. Práve vďaka tenkému povrchu sa nohy prispôsobia terénu, čo vedie k efektívnejšiemu tréningu.  Skinners podporujú správny vývoj svalov a šliach, no ak s nimi začínaš, mal by si zo začiatku uprednostniť tréning na prírodnom alebo mäkkom povrchu (akýkoľvek povrch, kde by si nemal problém behať naboso). Odporúča sa začať najprv s krátkymi vzdialenosťami a postupne vzdialenosti zväčšovať.

Výrobcovia dodávajú, že hoci táto novinka ponúka mnoho výhod, neznamená to, že teraz by si mal zahodiť svoje drahé tenisky na behanie. Ak behávaš po asfalte alebo iných tvrdých povrchoch alebo sa pohybuješ v nebezpečnom prostredí, kde nie je vhodné behať naboso, odporúča sa aj naďalej držať klasickej pevnej obuvi. Ak zápasíš s tým, že sa ti v skrini kopia tenisky na behanie, turistiku alebo do fitka a sem tam si zájdeš na jógu, Skinners ti ponúka skvelé riešenie. A nehrozí ti žiadne zdĺhavé rozhodovanie.

Skinners korcule

Skinners môžeš tiež použiť na obyčajnú prechádzku so psom, v kancelárii, doma alebo aj pri plážovom volejbale. Možnosti máš nekonečné. A ako bonus dodávame, že Skinners sú vďaka použitiu striebra nielen antibakteriálne ale aj ľahko čistiace. Jednoducho ich hodíš do práčky. To je všetko čo musíš urobiť, keď ich chceš mať naďalej čisté.

Skinners držíme palce a o výslednom úspechu ich kampane, ktorý je už teraz istý vás budeme informovať. A nezabudnite si kúpiť aj vy svoje Skinnersy TU, určite nebudete ľutovať :)

Komentáre

Najnovšie