Prejsť na obsah

Ashton Kutcher a jeho investičná rada pre úplne každého človeka!

Mnoho ľudí už Ashtona Kutchera nevníma len ako bývalého zajačika Demi Moore, herca, komedianta či manžela nádhernej Mily Kunis, ale aj ako človeka, ktorý sa pohybuje v oblasti startupov a podnikania. Možno rôzni neprajníci hovoria, že holywoodsky herec nemôže byť úspešným investorom. Opak je však pravdou!

Ashton Kutcher sa už roky prezentuje ako múdry podnikateľ a investor. Spoluzaložil portál A+, ktorá je venovaná pozitívnej žurnalistike a témam, ktoré majú význam. Taktiež za pomoci ľudí z technologického prostredia založil organizáciu na ochranu ľudských práv Thorn, objavil sa v investorskej relácii Shark Tank a taktiež investoval do miliardových globálnych startupov ako Spotify, Airbnb, Uber či Meerkat.

ashton kutcher

Pre Ashtona sú napriek tomu najlepšou investíciou vzťahy. V interview pre magazín Grow prezradil, že najlepšou investíciou preňho je spoznávanie ľudí a zistiť čo ich motivuje alebo aké zažívajú problémy. To sú veci, ktoré sú podľa neho veľmi často prehliadané. Pretože Ashton nechce byť ako iní investori, ktorí sa zaujímajú iba o čísla a návratnosť, je si vedomý toho, že vo svojej pozícii má tú možnosť, vydať sa na úžasnú cestu s jedinečnými ľuďmi. Znamená to, že tie najlepšie investície vás nemusia vôbec nič stáť, maximálne nejaký ten čas, zopár káv a emailov.

ashton-kutcher

Ako píše portál Business Insider, na otázku do čoho by mali ľudia investovať, Ashton okamžite odpovedá DO SEBA! Znásobte svoje vedomosti, svoju vášeň a to čo robíte vo svojom voľnom čase. A potom dávajte pozor a sústreďte sa aj na maličkosti. Ak pracujete v obchode, všímajte si veci, ktoré sa rýchlo míňajú či veci, ktoré práve putujú do regálov. Ak ste stavbár, všímajte si nové materiály, ktoré prichádzajú na trh, kto ich vyrába, prečo sú lepšie a podobne.

Keď budete všímavý a budete skúmať veci okolo seba, nadobudnete lepší pohľad na veci a uvedomelejší názor. Ľudia často posudzujú investície podľa toho, či robia niekoho iného bohatým a zabúdajú sa zamerať na svoje vlastné správanie. Investujte do toho, čo by ste sami radi videli existovať. Pri najhoršom stratíte peniaze, ale určite budete žiť taký život, ako chcete. A čo vy, súhlasíte s Ashtonom? :)

Komentáre

Najnovšie