Prejsť na obsah

StartupCamp s poradovým číslom 34 sa opäť uskutočnil v starom známom KC Dunaj, ktoré ako vždy ponúklo tomuto každomesačnému podujatiu skvelú atmosféru. Večerom návštevníkov sprevádzal Matej Jariabka a o techniku a poloautomatické prepínanie slajdov a prezentácií sa staral Imro Tatiersky.

Na začiatku sa obecenstvo malo možnosť dozvedieť viac o londýnskom startup prostredí od Mariána Gazdíka, ktorý okrem toho porozprával aj o Google Campuse a sile, akú má podľa neho networking. Ak by ste uvažovali nad spustením alebo prenesením vášho startupu do Londýna, určite sa obráťte na Mariána na jeho LinkedIne http://www.linkedin.com/in/gazdik.

Marián Gazdík

Marián Gazdík

Nasledoval Tim Rohrich z rakúskeho organizačného tímu najväčšej startupovej akcie v strednej Európe nazvanej Pioneers Festival, ktorá sa uskutoční 30-31.10 v Hofburgskom paláci vo Viedni. Účastníci nedeľňajšieho StartupCampu mali dokonca možnosť kúpiť si dva lístky za cenu jedného, teda spolu za 301€. Tim nakoniec ešte zaujal veľmi zaujímavým videom, ktoré sa úrovňou podobalo na videá z amerického TechCrunchu. Pioneers Festival je to najlepšie, čo môžete v blízkom okolí Bratislavy a Slovenska nájsť čo sa týka startupov a svetových osobností z tejto oblasti, stačí sa pozrieť na zoznam speakerov http://pioneers.io/festival/speakers-2013. Aj preto s účasťou určite neváhajte, ľutovať zaručene nebudete!:) Viac informácií nájdete na http://pioneers.io/festival.

Tim Rohrich

Tim Rohrich

Ako ďalší v poradí prišiel o už štvrtom bratislavskom Startup Weekende povedať viac jeho organizátor Michal Maxo Maxian. Ten sa uskutoční od 15 do 17.11 v bratislavskej Mlynskej doline a opäť sa očakáva množstvo zaujímavých nápadov, vytvorených zaujímavých tímov a nečakaných výsledkov. Čoskoro by sa mal spustiť predaj early bird lístkov. Maxo taktiež oznámil, že okrem kopy jedla, pitia (samozrejme hlavne piva) bude tento rok pripravené aj prekvapenie pre víťazov, takže určite sa máme tešiť. Viac info čakajte na FB stránke Startup Weekendu a na ich stránke http://bratislava.startupweekend.org/.

Michal Maxo Maxian

Michal Maxo Maxian

Po krátkej prestávke porozprával Matej Lukášik o vlastnom projekte Relevate.it, ktorý tvorili na základe metodológie Lean Startup, o ich skúsenostiach, kladoch a záporoch. Viac o tomto projekte sa dozviete na http://relevate.it.

Nasledoval Dušan Daniška s projektom ADIOS Business Suite, ktorý priniesol informácie o možných biznis modeloch pre startupy – o cloudových službách. Popísal ich výhody a nevýhody a povedal, pre koho sú tieto služby vhodné. Viac sa dozviete na www.adioscloud.com/sk.

Následne prišiel čas na 3 startupy, ktoré sa chceli pred publikom odprezentovať a dať 4 minútový pitch o svojom startupe. Pri prezentácii spolupracoval aj startup Sli.do, vďaka ktorému mohlo publikum všetky Pitche aj ohodnotiť.

Ako prvý prezentoval startup Sportimea, ktorý je aj finalistom Podnikateľského nápadu roka 2013. Andrej Kečkéš a Michaela Szilvásová porozprávali viac o tomto systéme pre športoviská, cez ktorý sa budú riešiť rezervácie, vstupy a mnoho ďalšieho. Z nášho pohľadu má Sportimea veľký potenciál a držíme im palce. Už čoskoro na Startupers.sk nájdete o startupe Sportimea viac informácií. Zatiaľ ich nájdete aj na http://sportimea.com.

Sportimea

Sportimea

Druhým prezentujúcim bol Miloš Blaško zo startupu Meevl, ktorý povedal viac o tomto systéme, ktorý prezentuje a popularizuje spoločnosti na sociálnych sieťach priamo cez ich zamestnancov. Pred dvoma týždňami Meevl akurát spustil platenú beta verziu. Milošovi a aj celému 10 člennému tímu startupu Meevl držíme palce! Viac o Meevli sa dozviete na http://meevl.com alebo priamo u nás na http://www.startupers.sk/startup/meevl/.

Meevl

Meevl

Ako posledný prišiel na rad Milan Steskal zo startupu youcognize, ktorý sa stará o to, aby terapeuti dostávali denné informácie o nálade a správaní ich klientov, aby následne vedeli určiť lepšiu a účinnejšiu liečbu. Tento startup je určený hlavne pre USA, kde má mnoho ľudí svojich terapeutov. Milanovi držíme taktiež palce, viac o youcognize sa dozviete na http://youcognize.com.

Youcognize

Youcognize

Na záver  ešte Matej poznamenal, že #35 bratislavský StartupCamp sa uskutoční 13.10.2013, tento krát však už o 17:00, ale opäť v starom známom dobrom KC Dunaj. Určite tento event nájdete čoskoro aj na Startupers.sk.

Myslím, že #34 StartupCamp mal na slovenské pomery celkom vysokú úroveň a okrem nás budú určite aj všetci ostatní návštevníci radi, ak sa táto latka už nepodlezie. Držíme preto chalanom z organizačného tímu palce! Tak teda doStartupCampovania v októbri priatelia:)

Komentáre

Najnovšie