Prejsť na obsah

Bratislavský StartupCamp s poradovým číslom 32 sa uskutočnil opäť v starom známom KC Dunaj. Tento krát vítali niekoľko desiatok účastníkov traja členovia organizačného tímu, Matej, Patrik, ako aj nový člen tímu Richard.

Po krátkom Matejovom predslove týkajúcom sa programu sa prešlo na prvú tému, ktorá sa týkala Central European Startup Awards, ktorého sa zúčastní Slovensko v spoločnosti Česka, Maďarska, Poľska a Rumunska. Úlohou CESA je prepájať ekosystém v týchto krajinách týkajúci sa startupov, podnikania,  investorov, developerov, dizajnérov, žurnalistov a ďalších. Viac informácií o CESA nájdete na ich stránke alebo na ich LinkedIn konte.

Druhým dôležitým bodom bolo upozornenie, že Startup Live Bratislava, ktorého druhý ročník sa mal uskutočniť v septembri 2013 sa presúva predbežne na február 2014. Je to z dôvodu vyťaženosti organizačného tímu, ktorý v októbri organizuje jeden z najväčších európskych startup eventov Pioneers Festival vo Viedni. Je možné, že na ďalšom StartupCampe sa bude súťažiť aj o lístky na tento významný a obrovský event plný inovácií, startupov, investorov a ľudí túžiacich po networkingu.

Ako tretia prišla na rad koučka Zuzana Bednárová, ktorá publikum oboznámila, čo to vlastne koučing je, na čo sa dá využiť a pre koho je vhodný a pre koho nie. Taktiež sa mohli prihlásiť záujemcovia o koučing na skúšku zdarma.

Štvrtým pánom na holenie bol Rado Debnár zo startupu Learn2Code, ktorý už funguje a má práve za sebou prvý 3 mesačný kurz pre záujemcov, ktorí by sa radi naučili programovať, aj keď nikdy v živote ešte nič nenaprogramovali. Za tri mesiace stihli ich žiakov naučiť programovať ako web stránky, tak aj appky v Ruby on Rails, čo pekne všetko aj odprezentovali. Ich ďalšie pripravované kurzy nájdete okrem ich stránky Learn2Code.sk aj na Startupers.sk v sekcií eventy.

learn2code

learn2code

Ako piaty sa cez KC Dunaj prehnal Startupman a kto ho nevidel, môže len ľutovať :)

Šiesty v poradí prezentoval svoj startup Livedispatcher.com Dušan Koutný. Tento startup už má dokonca aj svojich prvých zákazníkov. Livedispatcher je určený predovšetkým pre spoločnosti, ktorých zamestnanci sa pohybujú v teréne, aby ich vedeli efektívne riadiť, merať ich aktivitu a držať nad nimi dohľad. Dušan na záver oznámil, že hľadajú šikovného markeťáka s angličtinou, takže ak máte záujem, kontaktuje ho. Chalanom držíme palce!

Livedispatcher.com

Livedispatcher.com

Ako posledný sa na júlovom StartupCampe predstavil jeden z jeho organizátorov Patrik Fojtu so svojim startupom Mobiguide.sk. Táto aplikácia funguje ako plnohodnotný sprievodca na vašich potulkách (zatiaľ len) Bratislavou, kde okrem zoznamu podnikov a iných služieb nájdete aj aktuálny kalendár akcií a rôzne atrakcie, ktoré naša metropola ponúka. Aj Patrikovi a jeho tímu prajeme veľa šťastia pri získavaní užívateľov a pri plánovanej expanzií do ďalších miest.

Mobiguide.sk

Mobiguide.sk

Na záver ešte Matej s Patrikom oznámili, že každý môže organizátorom napísať, čo by chceli na StartupCampe vidieť a taktiež upozornili, že augustový StartupCamp sa odkladá, takže najbližší StartupCamp #33 sa uskutoční zrejme v druhej polovici septembra, o čom však samozrejme budete všetci vopred informovaní, takže zatiaľ doStartupCampovania priatelia :)

Startupcamp.sk

Startupcamp.sk

Komentáre

Najnovšie