Prejsť na obsah

21 tipov ako sa stať najproduktívnejším človekom akého poznáte – časť 1.

Byť aktívny a plne produktívny je to, čo potrebuje každý správny startuper. Dnes vám preto prinášame prvú polovicu z 21 typov, ako zo seba vydať čo najviac energie potrebnej pre úspech. Niektoré sú ľahšie aplikovateľné, niektoré naopak vyzerajú ako slušná výzva. Ktoré z nich si osvojíte už nechávame samozrejme na vás! :)

# 1. Kontrolujte svoj e-mail popoludní, najneskôr večer – ochránite tak produktívne ranné hodiny, kedy máte energický potenciál pre najlepší výkon.

# 2. Nečakajte na ideálne podmienky na začatie svojho veľkého projektu. Okamžitá akcia vyvoláva kladnú spätnú reakciu, ktorá vás poháňa vpred k ďalším akciám.

# 3. Pamätajte si, že veľké a odvážne ciele uvoľňujú energiu a stres. Každé ráno si nastavte svoju myseľ pozitívne a ciele si ujasnite jednoduchou vizualizáciou aspoň po dobu 5 minút.

# 4. „Mess creates stress“ – vyhýbajte sa neporiadku aktívnym udržiavaním čistoty a poriadku vo vašej kancelárii alebo doma na pracovnom stole.

# 5. Predajte svoj ​​televízor. Zaviažete sa tak, že nebudete len sledovať úspechy a pády ostatných, ale začnete robiť veci, ktoré vám úspešne pomôžu zrealizovať vaše sny. (My ho ale nepredáme, lebo by sme nemali kde hrať X-box :) )

# 6. Vo svojom živote sa rozlúčte s vysávačmi energie (negatívne osoby, ktoré kradnú váš entuziazmus a nadšenie).

# 7. Dodržiavajte rutinu. Tvorivá časť života masívne produktívnych ľudí, ako je Stephen King, John Grisham a Thomas Edison, zahŕňala disciplínu každodennej rutiny vykonávanú naplno (keď vstávali, pracovali, cvičili, relaxovali). Produktivita nie je o šťastí. Je o oddanosti.

# 8. Vstávajte o 6-tej ráno. Zvíťazte nad posteľou a prelomte vzťah s matracom. Tento zvyk posilní vašu vôľu a keď prekonáte neskoré vstávanie, ostatné kľúčové oblasti života budete prekonávať ľahšie.

# 9. Netlačte sa do mnohých stretnutí. Viac si oddýchnite, podľa možnosti schôdzky spojte alebo pozvite ľudí na pracovnú kávu/obed.

# 10. Ak ste to zatiaľ nestihli, je správny čas naučiť sa odmietať. Nehovorte áno na každú požiadavku. Všetci máme potrebu byť vľúdni k ľuďom, každé áno sa však môže prejaviť na vašej produktivite.

# 11. Vypustite z hlavy to, v čom nemôžete byť BIW (best in the world). Sústreďte sa len na to, v čom ste dobrí – vymedzte si vašu „Picasso Zone“.

 

Robin Sharam´s blog

Komentáre

Najnovšie