Prejsť na obsah

Z Bratislavy sa po novom bude lietať aj do Egypta

Unsplash

K Hurghade tak pribudnú aj ďalšie dve priame linky do destinácií v krajine faraónov.

BRATISLAVA 11. januára (SITA) – Po Chorvátsku pribudnú priame lety z bratislavského Letiska M. R. Štefánika aj do slnečného Egypta. Pôjde o destinácie Marsa Alam pri Červenom mori a Marsa Matruh pri Stredozemnom mori.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Obe bude prevádzkovať letecká spoločnosť Air Cairo. K celoročnej pravidelnej linke do letoviska Hurghada pri Červenom mori tak pribudnú ďalšie dve dovolenkové miesta v krajine faraónov a pyramíd.

Egyptský dopravca bude prevádzkovať pravidelnú linku do Marsa Alam od 28. marca dvakrát týždenne, v utorok a piatok. Ako informovala PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Hauswaldová, Air Cairo tam bude lietať lietadlami typu Airbus A320-214 so 176 miestami a Airbus A320 NEO s kapacitou 179 miest.

Let do Marsa Alam trvá približne štyri a pol hodiny. Letovisko leží približne 250 kilometrov južne od Hurghady.

Pravidelné charterové lety do Marsa Matruh začnú v júni, budú trvať menej než tri hodiny. Toto prímorské stredisko je približne 240 kilometrov západne od Alexandrie, nazývajú ho aj egyptským Karibikom.

„Egypt považujeme za tradičnú dovolenkovú destináciu, ktorá si stále drží svoju popularitu na poprednej priečke,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bratislavského letiska Dušan Keketi.

Egyptská spoločnosť plánuje expandovať do ďalších destinácii. „Air Cairo v súčasnosti lieta do viac ako 40 miest po celom svete a súčasťou našej stratégie je neustále rozširovanie ponuky,“ informoval letecký dopravca.

💡
Bratislava bude mať nové letecké spojenia s egyptskými letoviskami pri Červenom a Stredozemnom mori.

Komentáre

Najnovšie