Prejsť na obsah

Výplata poistiek za škodu v Allianz poskočila o 30 percent

Unsplash

Celková výplata škôd prekročila hranicu 275 miliónov eur, uviedla poisťovňa.

BRATISLAVA 30. januára (SITA) – Výplata poistiek za škodu spoločnosti Allianz - Slovenská poisťovňa vyskočili o viac ako 30 percent.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Celkovo firma vyplatila viac ako 275 miliónov eur pri poistných udalostiach. Počet škôd stúpol o sedem percent na takmer 203-tisíc. Náklady za škody boli vyššie vo všetkých segmentoch.

Najvyšší účet bol už tradične za vozidlá, kde poisťovňa Allianz riešila takmer 89-tisíc škôd z havarijného a povinného zmluvného poistenia.

Klientom za ne vyplatila viac ako 152 miliónov eur, čo je medziročný nárast o 14 %. Najväčší nárast zaznamenala firma pri škodách v priemysle a u podnikateľov, kde účet stúpol o 103 % na viac ako 75 miliónov eur.

„Spôsobili to najmä dve vážne poistné udalosti v energetickom podniku za viac ako 39 miliónov eur,“ vysvetľuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz Dárius Nógli.

Hoci minulý rok Slovensko nezažilo výraznejšie prírodné živly, účet za škody na privátnom majetku bol medziročne tiež o niečo vyšší. Allianz prijala takmer 33-tisíc hlásení o škodách na domoch, bytoch a domácnostiach v celkovej hodnote 14,7 milióna eur.

„Minulý rok sme riešili niekoľko fatálnych požiarov, keď majitelia za krátky čas prišli o celú nehnuteľnosť. V jednom prípade pri nočnom požiari luxusného zrubu zhorela celá stavba aj so zariadením. Účet sa vyšplhal na 440-tisíc eur,“ konštatuje Nógli.

V životnom poistení stúpol minulý rok počet škôd o 20 percent. Za úrazy, choroby, úmrtia či PN-ky Allianz vyplatila skoro 32 miliónov eur. „Najvyššou škodou bolo úmrtie klienta na onkologické ochorenie, kde sme pozostalým vyplatili 200-tisíc eur,“ uzatvára Nógli.

V cestovnom poistení po dvoch rokoch pandémie stúpol počet škôd aj účet za ne viac ako 2-násobne. Za takmer 3 500 poistných udalostí vyplatila firma takmer 1,7 milióna eur.

Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003.

Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá v regióne strednej a východnej Európy spravuje zmluvy miliónov klientov.

💡
Poisťovňa Allianz vyplatila vlani za škody viac ako 275 miliónov eur.

Komentáre

Najnovšie