Prejsť na obsah

Voliť zo zahraničia bude omnoho jednoduchšie, vďaka iniciatíve volby.digital

Je to len nedávno, čo sa na Slovensku rozbehla iniciatíva Slovensko.digital. A môžeme pokojne povedať, že prvé úspechy sú na svete.

Pred pár týždňami ste určite postrehli video na stránke Slovenko.digital, v ktorom bolo jednoducho vysvetlené, čo všetko by ste mohli mať za miliardu Eur a čo z minutej miliardy na digitalizáciu Slovenska tu zatiaľ máme my. Ak ste toto video náhodou nezachytili, môžete si ho pozrieť nižšie. A keď ste ho už videli, určite sa oplatí vidieť znova.

K iniciatíve Slovensko.digital, ktorej vedúcou osobnosťou je Michal Truban, zakladateľ najväčšej webhostingovej spoločnosti na Slovensku Websupport, sa pripájajú postupne aj ďalšie iniciatívy, ktoré chcú pomôcť zlepšiť Slovensko, zjednodušiť život ľuďom a zároveň zabrániť neuveriteľnému mrhaniu peňazí štátom.

slovensko.digital

Takouto iniciatívou je aj najnovší počin nazvaný volby.digital, vďaka ktorému dokážu Slováci žijúci v zahraničí úplne jednoducho požiadať o voľby zo zahraničia, poprípade o voľby mimo svojho bydliska na Slovensku. To mohli samozrejme spraviť aj doteraz, avšak aktuálne dokážu túto žiadosť spraviť do 3 minút, 8 klikmi a 20 slovami!

volby.digital

Čo sa štátu nepodarilo dlhé roky (zrejme to mnohým kompetentným vyhovovalo, ak ste chceli voliť zo zahraničia čakala vás kopa byrokracie a študovania množstva zbytočných textov), dokázala partia šikovných chalanov za pár týždňov. Prvá výzva na podieľanie sa na tejto webovej aplikácii sa objavila na stránke Slovensko.digital 1.12.2015. Od toho času sa zišla partia šikovných ľudí, ktorí si povedali, že to dajú a po dva a pol týždni tu máme skvelý výsledok – volby.digital! Aj takto malými krôčikmi vieme pomôcť Slovensku na ceste k tomu byť lepšou krajinou..

Komentáre

Najnovšie