Prejsť na obsah

Vodiči pozor! Medzi Bratislavou a Triblavinou počítajte s dopravnými obmedzeniami

Unsplash

Pôvodnú trasu nahradia obchádzky. Zmeny by mali nastať už na jar.

BRATISLAVA 3. januára (SITA) – Vodiči v okolí Bratislavy sa musia pripraviť na rozsiahle obmedzenia. Kvôli rozšíreniu diaľničného úseku D1 Bratislava - Triblavina a výstavbe prepojenia s D4 bude doprava odklonená na obchádzkové trasy. Súčasná D1 sa nadvihne.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

„Momentálne prebieha projektovanie. Práce v teréne sa rozbehnú zrejme v najbližších mesiacoch, pravdepodobne na jar," potvrdil v rozhovore pre agentúru SITA a portál Naša Doprava štátny tajomník Ministerstva dopravy SR Jaroslav Kmeť (nom. Sme rodina).

Zhotoviteľ, ktorým je poľská spoločnosť Budimex, má po vlaňajšom uzavretí zmluvy s Národnou diaľničnou spoločnosťou, a. s., (NDS) na dokončenie stavby tisícsto dní, teda tri roky.

„Rozsah obmedzení bude ministerstvo postupne komunikovať v závislosti od presného harmonogramu prác, ktorý nám dodá zhotoviteľ," uviedol rezortný štátny tajomník.

Bratislavský diaľničný obchvat bude kompletný až po dokončení úseku D4 od Rače s takmer 12-kilometrovým tunelom Karpaty k hraniciam s Rakúskom.

V súčasnosti je v prevádzke juhovýchodná časť D4 od slovensko-rakúskej hranice pri Jarovciach do Rače. Tunel Karpaty je podľa Kmeťa rozhodne potrebný a jeho výstavby sa nevzdávajú.

„Nie je však reálne ho očakávať v horizonte najbližších rokov. Príprava je len v počiatočných fázach a nie je ešte známe ani presné trasovanie. Len s tunelom bude obchvat kompletný. Zároveň pomôže priamo prepojiť úseky diaľnice D1 smerujúcej na Slovensko a D2 smerujúcej do Čiech," povedal Kmeť.

Ako dodal, Bratislava tak bude značne odbremenená od cestnej dopravy.

💡
Pre rozšírenie D1 a stavbu križovatky s D4 pri Bratislave budú veľké obmedzenia, dopravu odklonia na obchádzkové trasy.

Komentáre

Najnovšie