Prejsť na obsah

Unikátny slovenský startup GreenWay získal investíciu 3,25 milióna eur na expanziu do Európy

Rok 2016 začína z hľadiska investícií do startupov veľmi nádejne. Ani sme sa nenazdali a slovenský startup GreenWay hlási finančnú injekciu vo výške 3,25 milióna eur!

GreenWay vznikol v roku 2011 a odvtedy buduje unikátnu globálnu službu, poskytujúcu rozsiahly balík e-mobility vrátane vozového parku komerčných elektrických vozidiel, patentovaného IT systému pre riadenie vozového parku, dobíjacej infraštruktúry a vymieňania batérie. Toto si uvedomujú aj mnohé veké spoločnosti ako IKEA, TNT, DPD, Slovenská pošta a ďalšie doručovacie spoločnosti, ktoré s GreenWay spolupracujú.

greenway

Aktuálne náš však tento startup potešil faktom, že získal investíciu vo výške 3,25 milióna eur. Toto miliónové Series A investičné kolo potvrdil GreenWay na čele so slovenským fondom Neulogy Ventures. Ako fond uvádza na svojej stránke, ich nový prírastok do investičného portfólia chce svoje služby momentálne čo najskôr rozšíriť aj do Rakúska a Holandska. „Robíme prechod na komerčné elektrické vozidlá pre našich zákazníkov cenovo dostupným a bezbolestným. Teraz sme pripravení otvoriť naše služby na nové trhy,“ hovorí Peter Badík, spoluzakladateľ spoločnosti GreenWay.

greenway plug

Christian Mandl, Managing Partner fondu Neulogy Ventures po zverejnení spomínanej investície vyhlásil: „Táto investícia je určená na urýchlenie rozvoja cesty k dlhodobému cieľu doručovania s nulovými emisiami vo väčšine mestských častí Európy ako aj na ďalších miestach.“

Patentovaná technológia startupu GreenWay zahŕňa aj batériu optimalizovanú pre časté nabíjanie a bezpečnosť, vďaka ktorej dokáže vozidlo na jedno nabitie prejsť až 220 kilometrov, pričom čas výmeny batérie je do 7 minút. GreenWay je taktiež držiteľom svetového rekordu za prejdenie vzdialenosti 2048 kilometrov na elektrický pohon počas 24 hodín.

greenway logo

Startupu GreenWay samozrejme gratulujeme k získanej investícií a držíme palce v napredovaní a plánovanej expanzii. Neulogy Ventures taktiež blahoželáme k získaniu veľmi nádejného startupu do svojho investičného portfólia a taktiež veľa šťastia pri ďalších investíciách do slovenských startupov, ktorých dúfame, že uvidíme ešte viac, ako tomu bolo v roku 2015 (a to ich bolo celkom dosť)! :)

Komentáre

Najnovšie