Prejsť na obsah

Štát pripravil 50-tisícové poukážky na medicínske inovácie

Unsplash

Výzva má firmy motivovať vytvárať nové produkty a služby na zlepšovanie služieb v zdravotníctve.

BRATISLAVA 24. januára (SITA) – Inovačné poukážky vo výške 50-tisíc na inovatívne produkty, procesy a postupy v zdravotníctve.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Tak vyzerá najnovšia podporná schéma Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) v rámci národného projektu inovujme.sk

Od 1. februára vyhlasuje novú výzvu s názvom Zdravá spoločnosť 2.0. Výzva bude otvorená do 15. marca tohto roka, na inovačné projekty pre podnikateľov je vyčlenený jeden milión eur.

Sumu inovačnej poukážky od 10-tisíc do 50-tisíc eur SIEA preplatí formou predfinancovania, a to až do hodnoty 85 % oprávnených výdavkov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa SIEA Zuzana Valentová.

„Cieľom výzvy Zdravá spoločnosť 2.0 je motivovať firmy k vytváraniu nových produktov a služieb, ktoré sú v našom zdravotníctve potrebné a na ktorých sa dá v budúcnosti ďalej úspešne stavať,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

Inovačné poukážky môžu využiť slovenské firmy, ktoré podnikajú minimálne jeden rok.

Poukážky budú na projekty výskumu a vývoja pre oblasť onkológie, neurovied, metabolických ochorení, ochorení kardiovaskulárneho systému, raritných a infekčných ochorení, pre materiály a biomateriály v zdravotníctve, lieky a liekové formy, 3D tlač a 3D biotlač, senzory, diagnostiku či technológie na monitorovanie zdravotného stavu pacienta.

„Výzva Zdravá spoločnosť 2.0 je úspešným pokračovaním minuloročnej finančnej pomoci, ktorú využilo dovedna 27 firiem v celkovej hodnote 1,25 milióna eur,“ dodáva Jurikovič.

Národný projekt Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk realizuje SIEA v operačnom programe Integrovaná infraštruktúra, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

💡
Slovenská inovačná a energetická agentúra ponúka 50-tisícové poukážky na inovácie v oblasti zdravotníctva.

Komentáre

Najnovšie