Prejsť na obsah

Štát eviduje už 400 firiem, ktoré majú záujem o spoluprácu s Volvom v Košiciach

Unsplash

Podporu a asistenciu švédskej automobilke pri hľadaní dodávateľov poskytuje SARIO.

BRATISLAVA 27. januára (SITA) – Volvo sa na východe Slovenska postupne udomácňuje. Ako informovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) o spoluprácu so švédskou automobilkou sa uchádza už viac ako 400 slovenských firiem.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Podľa SARIO si Volvo svojich dodávateľov hľadalo už počas podujatia Slovak Industry VISION Day, aktuálne sa stále môžu registrovať na stránke agentúry. Samotné zazmluvňovanie bude prebiehať až o niekoľko mesiacov.

„SARIO je v pravidelnom kontakte so zástupcami Volvo Cars Košice v súvislosti s poskytovaním asistencie pri obstarávaní dodávateľov výrobného aj nevýrobného charakteru pre svoj nový závod vo Valalikoch pri Košiciach," uviedla agentúra.

Spoločnosti majú aj teraz možnosť registrovať sa v anglickom jazyku bezplatne do jednej z aktuálne hľadaných kategórií, a to výroba, služby v oblasti energetiky a správy nehnuteľnosti, služby v oblasti ľudských zdrojov a IT a ostatní dodávatelia.

Automobilka Volvo potvrdila výstavbu nového závodu na východe Slovenska začiatkom júla minulého roka. Do roku 2026 chce u nás preinvestovať okolo 1,2 mld. eur. Pôvodne sa hovorilo o vytvorení 3 300 pracovných miest, neskôr odhady stúpli na 4 500 až 5 000 zamestnancov.

Produkovať bude elektrické automobily. Štart výstavby je plánovaný na rok 2023. Sériová výroba by mala byť realitou v roku 2026. Závod je plánovaný na produkciu do 250 000 vozidiel ročne.

SARIO je štátna agentúra, ktorá vznikla v roku 2001 v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR. Usiluje sa o prísun investícií s exportným potenciálom a pridanou hodnotou na Slovensko, podporuje exportné aktivity slovenských spoločností na globálnom trhu a iniciuje transfer najmodernejších inovatívnych technológií do výrobnej praxe.

💡
O spoluprácu s Volvom prejavilo doteraz záujem viac ako 400 slovenských firiem.

Komentáre

Najnovšie