Prejsť na obsah

Volvo predstavilo inovatívnu detskú sedačku, rodičia ju budú milovať

Väčšina rodičov, ktorí sú zároveň aj šoférmi, to pravdepodobne dobre pozná z vlastnej skúsenosti. Vloženie dieťaťa do detskej sedačky a následná cesta s ním býva dosť náročná. Hlavne keď idú obaja rodičia s dieťaťom v aute na dlhšiu cestu, jeden z nich musí byť vzadu a starať sa o dieťa, čo je v stiesnených priestoroch vzadu pomerne nepohodlné. Zároveň, keď je detská sedačka vzadu, šofér sa musí otáčať, keď sa chce na dieťa pozrieť. Vo Volve si však povedali, že by sa už proces vloženia dieťaťa do sedačky a aj následnej prepravy mal po rokoch vylepšiť.

A tak pred týždňom predstavili v Šanghaji koncept inteligentného sedadla s detskou sedačkou v novom vlajkovom modeli automobilky s označením XC90. Toto sedadlo sa nachádza vpredu na mieste spolujazdca, kde je to výhodné pre všetkých členov posádky. Veľkou výhodou je, že pri otvorení dverí sa sedačka automaticky natočí k dverám, aby bolo vkladanie do sedačky a vyberanie zo sedačky čo najpohodlnejšie. Navyše sa sedačka následne otočí do protismeru jazdy, aby bolo dieťa čo najviac chránené. Kedy príde toto inovatívne sedadlo s detskou sedačkou reálne do ponuky automobilky však zatiaľ nevieme.

Volvo detská sedačka - sedadlo

Ako píše Business Insider, šéfdizajnér Volva pre interiéry Tisha Johnson uviedol, že sa vo Volve zamysleli nad tým, ako uľahčiť život rodičom a zároveň ako zabezpečiť vyššiu bezpečnosť pre deti. Sústredili sme sa na tri kľúčové benefity, ľahšie vkladanie a vyberanie dieťaťa zo sedačky z pohľadu ergonómie aj komfortu, zabezpečiť dieťaťu bezpečnú polohu v protismere jazdy, pri ktorom bude môcť udržiavať očný kontakt ako so šoférom, tak aj s človekom sediacim oproti nemu a samozrejme pridanie potrebných odkladacích priestorov na rôzne doplnky, fľaše, vreckovky a ďalšie veci, dodal Johnson.

Volvo rodina

Americká pediatrická akadémia taktiež odporúča, aby deti do veku dvoch rokov sedeli v sedačkách proti smeru jazdy. Vďaka tomu dokážu predísť vážnejším zraneniam v prípade dopravnej nehody. Volvo je vo svete známe svojou bezpečnosťou. Či už sú to rôzne elektronické systémy alebo samotná legendárna vysoko pevná karoséria, ktorou sa Volvo už pred rokmi preslávilo. Zaujímavý je taktiež airbag pre chodcov, ktorý Volvo pred niekoľkými rokmi predstavilo a ktorý zmierňuje následky zranení pri prípadnom zrazení chodca.

Volvo detská sedačka

Volvo bolo taktiež jednou z prvých značiek, ktoré začali používať trojbodové bezpečnostné pásy a začalo prispôsobovať sedadlá tak, aby sa detské sedačky dali inštalovať aj v protismere jazdy. Volvo bolo tak vždy ukážkou bezpečnosti a pokračuje v tom aj dnes, napríklad aj inovatívnou detskou sedačkou, ktorá rodičom uľahčí život a deti budú v ešte väčšom bezpečí ako doteraz! :)

Komentáre

Najnovšie