Prejsť na obsah

Startupy FirmInside a JobAngels spojili sily. Stanú sa jednotkou na trhu práce?

Začali samostatne, teraz spojili sily. Reč je o nádejných projektoch v HR sektore, JobAngelsFirmInside. Ďalej budú vystupovať už ako Jobangels.

Za „anjelmi“ stojí známa tvár z HR brandže, Andrej Winter. Pohybuje sa v nej už viac ako 3 roky a po úspešnom projekte Challengest pripravil nový. JobAngels majú za úlohu vrátiť do hiringu a najímania ľudí opäť ľudskosť. Zároveň chcú využiť rastúci potenciál sociálnych sietí.

andrej winter

Kým chalani z FirmInside sú v startup svete novší. Začali len na jar 2015 a priniesli kompletne nový pohľad na prezentáciu firiem. Už stačilo inzerátov s množstvom textu, firiem schovávajúcich sa za logo či názov. Rozhodli sa nahliadať firmám „inside“ a poskytnúť nám všetkým lepší pohľad priamo dovnútra firmy, ešte predtým, ako vôbec do firmy pošleme CV  alebo sa chceme iba inšpirovať. Ale o tom sme vás informovali už v lete.

firminside 3

„Vyplynulo to tak nejako prirodzene. S Andrejom sme sa začali ľahko baviť už na jar, na HR konferencii v Jasnej. Tam padli prvé brainstormy, predsa len cesta autom tam aj späť, nejaká tá sauna či pivko dávajú dostatok času na debaty. Potom dlhšie ticho a zrazu sme si zavolali začiatkom leta,“ začína príbeh spojenia jeden z otcov myšlienky FirmInside Viktor Štefaňák.

Doteraz si každý riešil svoj startup sám a teraz tvoria jeden tím. Čo sa teda zmení?

„FirmInside sme nikdy neprezentovali ako čisto pracovný portál, ale ako službu pre firmy, kde im pomáhame s ich HR brandingom. Ale s Viktorom sme si stále hovorili, keby sme mali ešte funkcionalitu JobAngels, to by bola pecka. A je to tu. Čo sa zmení? Určite to, že konečne máme pre firmy službu s väčšou pridanou hodnotou, ako doteraz. Vďaka našej komunite JobAngelov a firemným profilom, vieme priniesť firmám relevantnejších uchádzačov. V tíme sme všetci na jednej vlne a ideme zmeniť pracovný trh. Nehráme sa na šéfa či vykonávačov pokynov jedného z nás. Každý si môže povedať, ako to vidí. A ak presvedčí ostatných, zapracujeme to,“ s úsmevom dodáva druhý člen tímu FirmInside, Peťo Výberči.

firminside 4

Najskúsenejší z partie, Andrej Winter to vidí takto. „Cieľ je jasný, priniesť ľudskejší recruiting. S chalanmi sme si sadli hlavne preto, že máme rovnakú predstavu o tom ako by mal vyzerať online recruiting a tiež preto, že sa nesnažíme iba spraviť ďalší obyčajný pracovný portál. Som rád, že sme sa s  spojili. Sľubujem si od nich nový vietor do projektu. Stanovili sme si ciele, pomohli nám s redizajnom stránky a teraz už iba musíme zamakať na tom, aby sa o nás dozvedeli aj firmy a zverili nám hľadanie svojich budúcich zamestnancov.“ Sme veľmi zvedaví, čo toto zlúčenie bude v praxi znamenať. Tak či onak, na slovenskej startup scéne sa jedná o ďalšie veľké zlúčenie dvoch nádejných projektov. Držíme palce!

firminside2

firminside 1

Komentáre

Najnovšie