Prejsť na obsah

Slovenský startup Rasťa Tureka Pexeso dosiahol ročný obrat 2 milióny dolárov!

Rasťo Turek je Slovák dlhodobo žijúci v USA. V kalifornskom San Franciscu pracuje na svojich startupoch, ktoré postupne dostáva do sveta. Jeho prvým známym startupom bolo Synopsi.tv a po ňom nasledovali ďalšie ako SaveDeo, Auderio a Pexeso. Prvýkrát ste sa o Rasťovi mohli dočítať viac na Startupers.sk ešte v júli 2013 v článku kde Rasťo písal o tom, že globálny startup sa dá založiť aj zo Slovenska. Pred dvoma mesiacmi sme vám zase priniesli informácie o tom, že Rasťov startup SaveDeo dosiahol 2 milióny návštev denne. Tentokrát je však v hlavnej úlohe startup Pexeso.

Rasťo Turek

Pexeso, ktoré vzniklo v roku 2014, je videoanalytickou službou, ktorá dokáže odhaliť skopírované (ukradnuté) videá a priniesť vďaka tomu ich autorom ešte aj zisk. Viac o tom ako Pexeso funguje sme vám popísali v článku pred necelým rokom. Ako Rasťo najnovšie uviedol na svojom Facebook profile, aktuálne po 2 mesiacoch od spustenia prvej obmedzenej verzie systému sa Pexeso dostalo na ročný obrat 2 milióny dolárov. Na čo sa momentálne v startupe sústredia je škálovanie celého systému, aby ho v Pexese mohli postupne sprístupniť pre oveľa väčšie množstvo ľudí a tým pádom aj rýchlejšie rásť.

Pexeso new

Okrem toho však Pexeso čaká podľa Rasťa aj zopár výziev, ktorými sú nájdenie nových kolegov, ktorí by pomohli v práci na stavbe masívneho systému na spracovanie videa a audia, prežitie vysokého rastu a záujmu trhu a udržanie stáleho cashflow, keďže Pexeso chce byť vo svojom obore samozrejme jednotkou. Počet ľudí v Pexese pritom už od decembra stúpol z 5 na 17, ale potrebných ich je ešte viac. Poslednou novinkou spojenou s Pexesom, ktorú Rasťo predstavil, je nový prehľadný web startupu. Držíme palce Rasťovi aj Pexesu!

Komentáre

Najnovšie