Prejsť na obsah

Savedeo Rasťa Tureka má viac ako 6 miliónov mesačných užívateľov, rozmýšľa však o predaji

Rasťa Tureka, Slováka dlhodobo žijúceho v americkej Californii už určite mnohí z vás poznajú. Zhruba každé dva mesiace vypúšťa Rasťo zaujímavé informácie, týkajúce sa jeho startupov. Pred dvoma mesiacmi sme vám priniesli informáciu, že Rasťov projekt Pexeso sa dostal na úroveň ročného obratu vo výške 2 milióny dolárov. Niekoľko týždňov predtým zas informácie o druhom Rasťovom projekte Savedeo, ktorý prekročil hranicu 2 milióny návštev denne. A presne o Savedeu napísal jeho zakladateľ viac na svojom facebookovom profile aj dnes.

Ako sám Rasťo priznáva, od Savedea, ktoré spustil presne pred 555 dňami nič zásadné nečakal. Ako na svojom profile ďalej uvádza, chcel sa naučiť niečo viac o dizajne API, návrhu a realizácii distribuovaných systémov a pomôcť niekoľkým blízkym. Nikdy neočakával, že po pomerne krátkom čase bude mať navyše viac mesačných užívateľov, ako je obyvateľov jeho rodného Slovenska a že bude poháňať aj niekoľko najväčších konkurenčných služieb.

Savedeo 2 Rasťo Turek

Rasťo uviedol aj niekoľko štatistík, z ktorých vyplýva, že Savedeo má takmer 6,5 milióna unikátnych užívateľov mesačne a viac ako 88 miliónov zhliadnutí stránky. Priemerne spracuje viac ako 16 tisíc žiadostí na API za minútu, denne je celkovo spracovaných viac ako 40 miliónov žiadostí a to na priemerne 250 bežiacich serveroch, čo záleží od množstva trafficu na API, pretože aj web sa pripája na samotné API.

Savedeo 1 Rasťo Turek

Ako Rasťo dodáva, Savedeo je, aj vďaka tomu, že ho postavil v priebehu niekoľkých dní, jeho podľa čísiel najúspešnejší projekt. Napriek tomu však, podľa jeho slov, nedosahuje potenciál jeho hlavného projektu, ktorým je Pexeso. A keďže Pexeso si vyžaduje, ako Rasťo píše, jeho plnú pozornosť, v posledných týždňoch rozmýšľa, že Savedeo predá.

Savedeo 3 Rasťo Turek

Nech už to dopadne akokoľvek, Rasťovi k dosiahnutým číslam blahoželáme a držíme mu palce v ďalších úspechoch, o ktorých vás budeme informovať na Startupers.sk! :)

Komentáre

Najnovšie