Prejsť na obsah

Slovenský startup, ktorý používajú aj svetoví giganti

V novembri sa slovenskému startupu Sli.do podarila veľká vec, ktorou skvele zakončili tento pre nich veľmi úspešný rok. Stali sa totiž víťazom kategórie Best New Event Technology startup na londýnskom vyhlasovaní cien pre najlepšie technologické startupy zaoberajúce sa eventami s názvom The Event Technology Awards.

Sli.do zrejme každý z vás pozná, ale pre istotu si priblížme, čo je ich náplňou. Je to vlastne systém na interakciu medzi prednášajúcimi na konferenciách a publikom. Publikum dokáže prostredníctvom mobilov, tabletov alebo počítačov cez jednoduchý link sli.do/… posielať prednášajúcim otázky a poprípade aj hlasovať. To všetko vrátane tweetov sa následne zobrazuje pred celým publikom na veľkom plátne alebo obrazovke.

slido_demo

Začiatky startupu Sli.do boli však zaujímavé. Vzniklo totiž z nápadu s názvom Instant Feedback, ktorý sa zameriaval na hodnotenie všetkého okolo vás na základe QR kódov. Napríklad hodnotenie jedla v reštaurácii, služieb a mnohých iných hodnotenia schopných vecí. Táto idea by ich mohla dostať do mnohých odvetví po celom svete. Nakoniec sa však tím pod vedením Petra Komorníka rozhodol zamerať na konkrétny cieľ. Tým sa stali konferencie a tak zo startupu Instant Feedback vzniklo Instando. To sa následne premenovalo na zaujímavejšie Sli.do.

Peter Komorník

Peter Komorník

Sli.do je možné vidieť na mnohých konferenciách a eventoch na Slovensku ale aj vo svete. Na Slovensku sa napríklad zúčastňujú StartupCampu, Startup Weekendu, vyhlasovania slovenských startup Oscarov StartupAwards a ďalších akcií. Nedávno sa však zúčastnili aj na najväčšom startup evente v strednej Európe Pioneers Festival vo Viedni a zastrešujú aj jeho menšieho brata Pioneers Unplugged.

V čase, kedy ľudia očakávajú zo všetkých strán kreatívny prístup, je Sli.do pre konferencie skvelou voľbou, vďaka ktorej môžu byť ľudia príjemne prekvapení, pobavení a nadšení. O tom určite svedčí aj fakt, že Sli.do na svojich konferenciách použili ale aj používajú spoločnosti ako Google, SAP, KPMG, Oracle a Telefónica. Niet pochýb, že onedlho bude interakcia na konferenciách štandardom. A my držíme chalanom zo Sli.do palce, aby boli v tejto oblasti svetová špička, k čomu určite dopomôže aj plánovaná spolupráca s celosvetovo známym startupom Prezi!:)

Komentáre

Najnovšie