Prejsť na obsah

Slovenský marketingový guru vo svetovom startup akcelerátore!

Jeden z najlepších a najznámejších startupových akcelerátorov na svete 500startups privítal prvý startup z Česka a Slovenska Click2Stream. Tento pôvodne český video analytický startup sa môže možno nazývať už aj československým, pretože od minulého roka je jeho neoddeliteľnou súčasťou aj Slovák Radovan Andrej Grežo, ktorý je na Slovensku známy aj ako marketingový guru, keďže sa u nás dlho pohyboval v oblasti reklamy a reklamných agentúr. Okrem toho bol aj zakladateľom pôvodného bratislavského StartupCampu, preto jeho presun od reklamy k startupom nie je až taký prekvapujúci.

500startups1

Click2Stream sa už minulý rok pokúšali dostať do iného svetoznámeho akcelerátora Ycombinator, do ktorého sa im napriek všetkému dostať nepodarilo. O tejto ich cennej skúsenosti ste sa mohli dozvedieť viac aj na Startupers.sk. Tento krát im to však vyšlo a tak spoluzakladateľ Click2Stream Petr Ocásek okrem oznámenia tejto skutočnosti na svojom blogu prezradil mnohé zaujímavé informácie o tom, čo ich čaká a neminie.

Click2Stream 500startups

Celkovo sa hlásilo do 500startups 1400 startupov, z ktorých vybrali najlepších 30, z ktorých sa môžu 500startups zúčastniť na štyri mesiace traja jeho členovia. Týchto 30 spoločností (vrátane Click2Stream) tak vďaka prijatiu dostane poradenstvo, investíciu 100 tisíc dolárov a kancelárie v kalifornskom Mountain View, kde napríklad sídli aj Google alebo Apple. Týmto však benefity pre Click2Stream ani zďaleka nekončia. Poradenstvo zahŕňa napríklad 200 skúsených mentorov, ale aj 8 ľudí, ktorých majú neustále k dispozícií. Zaujímavým benefitom je aj Demoday, čo je 3 minútový pitch pred 300 investormi, alebo 2 krát do týždňa obed a jedna večera so zakladateľom nejakého startupu. Za toto všetko si 500startups zoberie 7% zo spoločnosti.

Petr Ocásek na záver prezradil, že Click2Stream hľadá aj šikovných ľudí do svojho tímu, tak ak máte záujem, určite neváhajte. Chalanom budeme držať palce, aby im 500startups dal čo najviac a aby počet ich užívateľov neustále rýchlo rástol. Veríme, že vám onedlho prinesieme aj ďalšie informácie priamo od Rada Greža.

500startups2

Komentáre

Najnovšie