Prejsť na obsah

Slovenský Aeromobil konečne prezradil niečo viac v dvoch kľúčových otázkach - kedy a koľko

Kto z vás ešte nepozná Aeromobil 3.0? Myslím, že taký človek už ani nie je. Toto lietajúce auto zo Slovenska, ktoré malo svoju celosvetovú premiéru na Pioneers Festivale 2014 vo Viedni a ktorého exkluzívnu fotogalériu z tohto podujatia sme vám priniesli na Startupers.sk, totižto zaujalo celý svet. Takže o ňom aj celý svet hovoril a je teda veľmi dobre verejne známy. Čo už je však menej známe sú údaje, týkajúce sa Aeromobilu 3.0. O dvoch kľúčových otázkach sa toho už nadiskutovalo a nahovorilo celkom dosť. Preto sme radi, že konečne aj sám Aeromobil uviedol bližšie indície. Nedávno totižto doplnil zaujímavé informácie v sekcii FAQ na svojej stránke.

AeroMobil 3.0

Najviac ľudí asi zaujíma otázka, koľko Aeromobil 3.0 bude stáť. Tu do svojej predošlej odpovede, ktorá znela v zmysle, že finálnu cenu bude možné určiť až keď bude ukončená certifikácia a homologizácia oboch foriem Aeromobilu 3.0, teda aj ako auta, aj ako lietadla. Na stránke je už však aj bližšia informácia, ktorá hovorí, že cena bude kombináciou ceny športového auta a malého športového lietadla, teda niekoľko stoviek tisíc Euro. Táto suma teda prevyšuje nepodložené (nie nami) medializované informácie o odhadovanej cene 100-150 tisíc dolárov.

AeroMobil 3.0 tím

Rovnako očakávané je aj to, kedy si už bude možné Aeromobil 3.0 reálne kúpiť. Na túto otázku bola na stránke dosiaľ len odpoveď, že to bude možné po skompletizovaní finálnej konfigurácie. Aktuálne je už však na stránke informácia, že sa očakáva, že Aeromobil 3.0 by sa k svojim prvým majiteľom mal dostať už do dvoch až troch rokov, pričom samotný proces predaja by mal začať samozrejme skôr. Vyzerá to teda, že Aeromobil 3.0 bude využívaný v realite skôr, ako si mnohí mysleli! My k tomu samozrejme držíme palce :)

AeroMobil 3.0 tím

Komentáre

Najnovšie