Prejsť na obsah

Švédsky startup Spotify dnes presne na poludnie spustil na Slovensku svoju službu. Ide o aplikáciu, vďaka ktorej môžete neobmedzene počúvať viac ako 30 miliónov skladieb na všetkých zariadeniach okrem tých s OS Bada. Štvrtok 12.12.2013 bol dňom spustenia tejto služby pre Slovensko, Česko a 18 ďalších krajín. Spotify vzniklo v roku 2006 ale v plnej prevádzke je posledných päť rokov, za ktoré si ju stiahlo už viac ako 24 miliónov používateľov z toho zhruba štvrtina si za ňu platí mesačný poplatok, ktorý sa pohybuje v závislosti od krajiny v okruhu 7 až 11€.

Výhodou Spotify je, že si hudbu nemusíte sťahovať a platiť za každú pesničku alebo album ako napríklad v iTunes, ale platíte len mesačný poplatok a nemáte žiadne obmedzenia. Služba funguje cez freemium model, čo znamená, že ju môžete používať aj zadarmo. Na začiatku má každý k dispozícii 6 mesačnú skúšobnú dobu, v ktorej sa však nevyhnete krátkym reklamám. Po uplynutí 6 mesiacov si buď začnete platiť a vyhnete sa reklamám aj obmedzeniam a budete môcť počúvať až okolo 3000 vami vybraných pesničiek aj bez pripojenia na internet, alebo budete naďalej počúvať reklamy a z hudby si mesačne vypočujete len 10 hodín a aj to len s aktívnym pripojením na internet.

Potešujúcou správou pre nás je, že úvodný mesačný poplatok pre Slovensko je 5,99€, čo je po Poľsku druhá najnižšia suma. Neskôr by sa táto cena mala ustáliť na 6,99€ mesačne. Tento švédsky startup je vo svojej kategórií bezpochyby svetová špička. Doteraz u nás bola jedna z mála možností podobná služba z Francúzska pod názvom Deezer. Výhodou Spotify je z užívateľského hľadiska jeho jednoduchosť a prehľadnosť, čo potvrdzuje aj registrácia do služby prostredníctvom Facebooku. Okrem toho nájdete aj mnoho skvelých interpretov, ktorých by ste bez tejto služby možno ani nikdy nespoznali. Ak vám na prehrávaní hudby ešte včera niečo vadilo, cez Spotify to oddnes budete milovať!

Komentáre

Najnovšie