Prejsť na obsah

Šéf Google Larry Page o Elonovi Muskovi z Tesly: V Silicon Valley je ako bezdomovec

Elona Muska už určite každý čitateľ Startupers.sk, v poslednom čase sme o ňom písali viac než dosť. Tento vizionár a majiteľ spoločnosti Tesla vlastní majetok v hodnote približne 13 miliárd dolárov. Svoju rezidenciu má v kalifornskom Los Angeles. Stála ho 17 miliónov dolárov, ale okrem iného za tú cenu ponúka aj fantastický výhľad na Tichý oceán. V Silicon Valley však Musk nevlastní žiadnu nehnuteľnosť, aj keď by si akúkoľvek mohol hocikedy kúpiť. Aj preto si z neho jeho priatelia robia srandu, ako napríklad šéf spoločnosti Google Larry Page, ktorý sa vyjadril, že Elon Musk je ako bezdomovec, čo mu príde celkom vtipné.

Larry Page Google

Tento výrok povedal Ashleemu Vanceovi, autorovi pripravovanej knihy o Elonovi Muskovi s názvom Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future. Musk navštevuje Silicon Valley väčšinou každý týždeň a občas oznámi svoj príchod aj samotnému Pageovi. Ten vlastní v Palo Alto 6 izbový dom a pri ňom ešte menší eko domček. Ako ďalej Page pokračoval, Musk mu vždy napíše so slovami, že nevie, kde má dnes v noci zostať a či môže prísť. Ako Page v knihe dodáva, kľúč mu zatiaľ ešte nedal :)

elon musk tesla

Okrem tohto výroku však boli zverejnené aj ďalšie výroky z knihy. V jednom z nich sám Musk hovoril potenciálnemu investorovi, že má mentalitu ako samuraj, pretože by radšej spáchal seppuku (samovraždu), ako by mal neuspieť. V ďalšom výroku Musk hovorí, že jeho rodina má strach, že ich zavraždia Rusi a v inom zase, že čo sa naučil z brania si dovolenky je, že dovolenka vás zabije. Tento výrok bol reakciou na maláriu, ktorú v roku 2000 dostal počas dovolenky v Brazílii a Južnej Afrike. Jeho bývalá kolegyňa Julia Ankenbrandt v jednom z výrokov povedala, že všetci pracovali 20 hodín denne, ale Musk pracoval až 23 hodín.

Ako je vidno aj z výrokov z novej knihy o Elonovi Muskovi, tento človek je skutočne zaujímavou postavou, ktorá sa do histórie ľudstva zrejme naozaj zapíše veľkými písmenami! 22 zaujímavých výrokov z tejto novej knihy si môžete pozrieť na Washington Post.

Musk sampanske

Komentáre

Najnovšie