Prejsť na obsah

Rekordná kampaň na Kickstarteri, 5 miliónov dolárov za necelých 5 hodín!

O Kickstarteri sme toho v poslednom čase napísali celkom tom dosť. Môžeme za to vďačiť aj slovenským startupom, ktoré sa rozhodli ísť so svojimi projektami práve cestou crowdfundingu. Kickstarter je najobľúbenejšou crowdfundingovou platformou, teda platformou na finančné investície ľudí (väčšinou formou prioritného zakúpenia produktu ešte pred jeho uvedením na trh) do projektov na svete. To by vám určite potvrdil aj Eric Migicovsky (nenechajte sa zmiasť jeho slovensky znejúcim menom :) ), founder amerického startupu Pebble. O tomto startupe sme vám priniesli viac informácií ešte v roku 2013, kedy sme Erica mali možnosť vidieť a počuť neskutočne inšpiratívny a zaujímavý príbeh jeho startupu na Pioneers Festival 2013 vo Viedni. Okrem iného aj to, že v jednej chvíli mali v Pebble k dispozícii hotovosť len 60 dolárov a nakoniec onedlho stáli za v tom čase dovtedy historicky najúspešnejšou Kickstarter kampaňou so získanými 10,2 miliónmi dolárov.

pebble time

Pebble Watch boli jedny z prvých smartwatches, teda inteligentných hodiniek, ktoré dokážu viac, ako len ukazovať čas. Doteraz však mali jednu veľkú nevýhodu, ktorou bol čiernobiely displej. Nový projekt Pebble Time však konečne prináša farbu a to na e-paper displeji, ktorí okrem očí šetrí aj batériu (používa sa v čítačkách kníh). Okrem toho však aj napríklad mikrofón, ktorým dokážete odpovedať cez zvukové správy napríklad aj na takom WhatsAppe, výdrž batérie bez nabitia minimálne 7 dní, vodotesnosť a taktiež prispôsobiteľnosť, aby Pebble Time vyhovovali skutočne každému. Samozrejme, viac ako 6500 aplikácií pre Pebble Watch budú fungovať aj na Pebble Time. Veľkou novinkou však je Pebble Timeline, ktorý prináša konečne logický a prehľadný systém do malého zariadenia, akými hodinky sú. Na Kickstarteri si môžete teraz Pebble Time predobjednať aj vy za 179 dolárov s doručením po celom svete.

pebble timeline

Pebble si pri Pebble Time vybralo rovnako ako pri Pebble Watch ako kanál na zisk prostriedkov Kickstarter. Známe meno v kombinácií s novými funkciami zafungovali natoľko, že aktuálne po necelých dvoch dňoch kampane je Pebble Time na úrovni 10,2 milióna dolárov od viac ako 47 tisíc prispievateľov, čo bola celková získaná suma Pebble Watch po kompletnej 5 týždňovej kampani. Je teda otázne, na akej sume sa kampaň nových hodiniek od Pebble zastaví, ale je zrejmé, že najvyššia suma v histórii 13,2 milióna dolárov, ktorú získal multifunkčný chladič nápojov Coolest Cooler (ktorý dokáže takmer všetko), bude už čoskoro prekonaná.

 

Svedčí o tom najväčší a rekordný nástup kampane v histórii Kickstarteru, respektíve zrejme aj v histórii crowdfundingu, keďže ako uviedol Kickstarter na svojom blogu, za polhodinu mal Pebble Time naplnený svoj cieľ pol milióna dolárov, za necelých 50 minút to bol už milión dolárov a za dve hodiny kampane rovné dva milióny dolárov, čo môžete vidieť aj na videu nižšie. 5 miliónovú hranicu dosiahlo Pebble Time po 4 hodinách a 44 minútach. Pre porovnanie, dosiaľ najrýchlejšie túto sumu dosiahol práve Coolest Cooler, ktorému to trvalo 7 dní a 6 hodín. Po 6 hodinách už Pebble Time prekročil hranicu 5,5 milióna dolárov a onedlho by mal dosiahnuť už dvojnásobok tejto sumy. O celkovej a takmer naisto aj historicky najvyššej vyzbieranej sume vás určite budeme na Startupers.sk informovať! :)

 

Komentáre

Najnovšie