Prejsť na obsah

Bitcoin a Ethereum, ale aj Shiba Inu či Dogecoin. Luxusný módny dom Gucci začína od mája 2022 prijímať platby v kryptomenách. Takéto transakcie budú možné v rámci pilotného projektu vo viacerých amerických pobočkách v USA.

Los Angeles, New York, Miami, Atlanta a Las Vegas. V týchto piatich amerických mestách sa budú môcť zákazníci v pobočkách Gucci rozhodnúť pre platbu kryptomenami. Transakciu zrealizujú pomocou QR kódu, ktorý im predajca pošle na email a vďaka ktorému budú môcť zaplatiť priamo zo svojej kryptopeňaženky. Akceptovaných bude viac ako 10 kryptomien, z ktorých je päť tzv. stablecoinov (meny priamo naviazané na americký dolár). Medzi akceptovanými kryptomenami nájdete Bitcoin, Bitcoin Cash, Wrapped Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Shiba Inu či Dogecoin.

Počas leta plánuje značka rozšíriť pilotný program na všetky svoje priamo prevádzkované predajne v Severnej Amerike. „Gucci sa stále snaží prijímať nové technológie, ktoré môžu našim zákazníkom ponúknuť lepší zážitok,“ vyjadril sa prezident a generálny riaditeľ Gucci Marco Bizzarri pre Vogue Business. „Integrácia kryptomien do nášho platobného systému je prirodzeným vývojom, najmä kvôli zákazníkom, ktorí by chceli mať túto možnosť k dispozícii.“

Prijatie kryptomien u Gucciho nie je prekvapivým krokom, keďže značka rada experimentuje s novými technológiami. V oblasti módy sa Gucci pripája v akceptovaní kryptomien napríklad k luxusnej značke Off-White či známemu návrhárovi Philippovi Pleinovi. Celkovo kryptomeny už dávno akceptujú viacerí veľkí hráči ako Microsoft, KFC či Starbucks.

Zdroj: mashable.com/article/gucci-accepting-crypto

Komentáre

Najnovšie